Zuzana Kmeťová

Od malička je neustále v pohybu – plavání, balet, taneční kurzy, později aerobik a další méně či více pravidelné sportovní aktivity. Pak ale objevila zcela „novou“ disciplínu a nyní již sedm let si plnými doušky užívá jógu každý den.

První zastávkou byla power jóga, kterou poté vystřídala pomalejší vinyása. Klasická tělocviční hatha jóga, u které se na delší dobu zabydlela, ji natolik oslovila, že se rozhodla pro prohloubení zkušeností z oblastí jógy. Díky absolvování učitelského kurzu ve Škole jógy Karakal ve Frýdku-Místku okusila královskou Rádža jógu, která je od té chvíle největší láskou. Trpělivost s vytrvalostí, pokorou a láskou jsou jejími každodenními rádci.

Praxi učitele jógy započala na jaře 2016. Od té doby prošla jak skupinovým lektorováním, tak i lekcemi individuálně přizpůsobenými. Pochopila, že ač je jóga ve své podstatě velmi prospěšná pro celou osobnost člověka, méně vhodným uchopením může napáchat i škody. Individuální přístup se jeví jako vhodná cesta, která by měla předcházet náročnější jógové praxi. Proto i na svých hodinách respektuje možnosti každého jednotlivce a doporučuje místo vydřené bezchybně provedené jógové polohy, trpělivý a pozvolný nástup a postupně prodlužující se výdrž v oné pozici.

Osobní praxe, ale i lektorské zkušenosti Zuzku v květnu roku 2017 zavedly ke studiu a praxi jógové terapie, která vychází z individuálních potřeb každého jedince, které se doteď věnuje.

V Sundaře učí tyto kurzy:

Jemná relaxační jóga

Jemná jóga s muzikoterapií

֍