FIT SHAKTI NAAM jóga

Fit Shakti Naam je speciální lekce Shakti Naam jógy. Tato lekce trvá 45 minut, je zaměřená více na pohyb a je intenzivnější než běžná Shakti Naam jóga. 

Jak je lekce sestavená? Lekce obsahuje 30 minut kardia a posilování a 15 minut meditace. 🌀

Kardio a posilování

Techniky známé z Naam 5, které dokáží uvolnit tělo, aktivují všechny tekutiny v těle, dochází k detoxikaci, z těla odchází toxiny, čistí se krev, masírují se vnitřní orgány a otevírají meridiány, energetické dráhy v těle. Dochází k uvolnění tlaku, léčení následků stresu, léčení nervového systému, vyrovnání hormonálního systému, posílení elektromagnetického pole.
Cvičení: Magnet, Arm Swings, Tleskání s rotací, Naam pochod, Technika pro zdravé a silné srdce + technika Aleph Naam Star Krija, Agnisar Krija, a oblíbený T-Stand.
Z posilovacích technik budeme pracovat nejvíce s posílením bříška, ramen, paží a nohou. Techniky budeme obměňovat, každá lekce tak bude unikátní. 

Meditace

Dechová meditace nebo Naam meditace. Pomocí dechových technik dále léčíme tělo, ovlivňujeme naši emoční úroveň. Pomocí Naam meditace dochází k přepsání vzorců a mentálního nastavení. Naam meditace je poslech a zpěv manter, které jsou speciálně sestavené pro účely meditace. Říká se, že ta nejvyšší duchovní práce, kterou zde člověk může na Zemi vykonávat, je tvořit duchovní hudbu. 

Komplexní vliv 

Lekce má za cíl uvolnit jakékoli stažení těla, dodat novou energii, novou sílu, ale i zastavení a prostor pro nastavení našeho záměru, naší cesty, prostor pro reflexi. Díky technikám, které jsou jednoduché, ale velmi silné, se nám podaří uvolnit naši mysl. Vnitřní rozhovory a rozpory zmizí, objeví se klid, rovnováha. Objeví se nicota. V nicotě se stáváme mnohem většími, mnohem silnějšími právě tím, že se staneme ničím. Můžeme se pak rozhodnout, co s tímto vnitřní nastavením, s tímto malým restartem, uděláme. Kam budeme směrovat naši energii? Jak se budeme cítit? Jak se chceme cítit? 
Každá lekce má silný léčivý efekt a tento efekt bude fungovat pro každého, kdo na lekci bude, i kdyby jen ležel a odpočíval.

Doporučení pro lekci: nebát se pohybu, trochu se zapotíte 😊

 

Shakti Naam jóga je součástí vědy a moudrosti zvané Naam jóga. Terapie v rámci Naam jógy se děje díky poznání principů, které fungují v našem životě a schopnosti naučit člověka sebepozorování. Tato moudrost je doprovázena prací se zvukem, Naam, přesně matematicky spočítanými slovy v různých jazycích, které v sobě nesou esenci určitého vlivu na mozek i vnější prostředí. Dechové techniky pak pomáhají člověku zklidnit mysl, vidět jasněji a správně se rozhodovat.

Shakti Naam jóga, jóga nesmrtelnosti, jak se jí říká, dokáže krásně aktivovat, zrelaxovat celé tělo, mysl, otevřít srdce a harmonizovat duši. Ať už na lekci přijdete v jakémkoli naladění, budete odcházet klidní, s jasnou myslí. Problémy, kterým čelíte se promění v okolnosti, které dokážete uchopit a překonat. Silně aktivujete váš imunitní systém, což je v dnešní době velmi potřeba. Vytvoříte kolem sebe ochranné světlo, které vás bude doprovázet a vaše energie bude dále harmonizovat i vaši rodinu a lidi, se kterými budete jednat. Přinesete do svého života velkou dávku světla. Čím více dokážeme posílit sami sebe, tím více pak chráníme také vlastní rodinu a stáváme se léčivým světlem pro všechny lidi, které potkáme. Naše bezprostřední prostředí se začíná měnit, vztahy uzdravovat a prosperita proudit do našeho života. Přestáváme být figurkou v rukách osudu a začínáme být pánem vlastního života a všeho, co se nám v životě děje. Rozumíme zákonům, které formují náš život a začínáme je ovládat. Je to nádherná zkušenost, která dokáže upřímně pozvednout váš život.

Naam jóga je nejrychleji rostoucí jógová technika na světě. Je opřená o dva pilíře, Shakti Naam jógu, která pomáhá posílit zdraví těla, harmonizovat mysl a aktivovat intuici a spojení s vlastní duší. Druhý pilíř je pak moudrost sdílená v rámci Univerzální Kabaly, která učí principům a zákonům života a vesmíru.

Na lekcích Shakti Naam jógy nebo Naam jógy budete vždy pracovat se třemi základními kameny:

Pohyb je pro naše fyzické tělo, které je tím nejposvátnějším chrámem na Zemi. Pohyby v Naam józe jsou jednoduché, ale efektivní. Posilují základní systémy těla – nervový, hormonální, trávicí. Čistí krev, aktivují meridiány a čistí všechny čakry, posilují a regenerují morek, uvolňují páteř, zbavují těla toxinů a masírují vnitřní orgány.

Dech je pro naši mysl. Úspěch se skrývá v naší mysli. Celý vesmír není nic jiného než jedna velká mysl. Potřebujeme se naučit ovládat vlastní myšlenky, protože vědomé myšlenky jsou základem vědomého života. Pánem mysli je dech. Ve chvíli, kdy je náš dech rytmický, náš život začíná vibrovat zdravím, harmonií a mírem, který vychází zevnitř nás. Vnitřní mír je jediná cesta, jak nastolit mír vnější.

Zvuk je pro naše srdce, duši a ducha. Zvuk byl na začátku všeho, protože v Bibli se praví: „Na začátku bylo Slovo.“ Slovo je zvuk, vibrace, která stvořila vše a vše drží pohromadě. Je známo, že naše tělo je jeden velký hudební nástroj, který dokážeme pomocí zvuku ladit na vyšší vibrace. Když vibrujeme na vyšších vibracích, automaticky se vyhýbáme nemocem a nehodám, které vždy vibrují nízko. Naam je tímto Slovem, zvukem, který pomáhá měnit život na všech úrovních. Naam pálí karmu, od prvního okamžiku setkání pomáhá vyrovnat karmické dluhy nejen naše, ale také celé rodové linie. Tím nás otevírá příležitostem a naplnění všeho, co v životě chceme a potřebujeme. Naam mantry jsou matematicky přesným mystickým kanálem.

Naam jóga je komplexní technikou, protože v dnešní komplexní době již běžné techniky nestačí. Je to díky kombinaci těchto tří prvků, kdy dochází během jedné lekce ke změnám na buněčné úrovni.

Ve chvíli, kdy se Naam jóga stane pravidelnou součástí našeho života, dokážeme dojít k naplnění ve všech oblastech, a to bez ohledu na věk, původ nebo aktuální stav. Je vhodná pro všechny, pomáhá nám být šťastnými, úspěšnými a dotknout se naší skutečné podstaty, kterou je světlo a nepodmíněná láska.

ZDRAVOTNÍ PŘÍNOSY SHAKTI NAAM JÓGY
otevírá a čistí energii v těle
uvolňuje negativní emoce
aktivuje imunitní systém
zklidňuje mysl
regeneruje, protahuje a posiluje celé tělo
zbavuje napětí a stresu v těle
probouzí pocity radosti a lehkosti
ladí na vnitřní zdroj
pozvedává životní energii
posiluje vnitřní sílu
přináší do těla velké množství prány
spojuje s aspektem vnitřního klidu

Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé jakéhokoliv věku. Nepotřebujete mít žádné předchozí zkušenosti nebo speciální fyzickou průpravu.

Náš dárek pro vás

Můžete se také těšit na překrásný dárek, který od nás dostanete ke kurzu – jednu z těchto možností dle vašeho výběru:

– hodnotná videolekce čchi-kungu naší lektorky Kateřiny Krištof Foltové nebo

– léčivé audiomeditace Meditace na každý den nebo

– nebo audioprogram Léčení vnitřního muže, ženy a dítěte.

Obě audia jsou od vynikající známé spisovatelky a terapeutky Ester Davidové. Více o Ester a její krásné práci naleznete zde.

♥ Inspirace pro zdraví – eBook Lékárnička v hlavě, která je dostupná ke stažení zdarma na webových stránkách lektorky, terapeutky a průvodkyně po krajině mysli Terezy Kramerové. Na jejím webu Vědomý život s radostí, moudrostí a vnímáním souvislostí najdete spoustu dalších pokladů a inspirace…  Lékárničku ke stažení zdarma najdete zde.

Těší se na Vás

Michaela

Den a čas kurzu: pondělí 17–17:45 (velký sál)

Lektor: Michaela Matochová

1 400 Kč / 8 lekcí / lekce 45 min.

jednorázová lekce 210 Kč

 

+ dárek dle vašeho výběru

Zahájení nového kurzu: 3. dubna 2023, ale můžete se přidat kdykoliv během roku pokud je v daném kurzu místo 🌱