relaxace muzikoterapie

Léčivé tóny – ZáZrak zvuku

Srdečně zveme na výjimečný víkendový seminář léčení zvukem, kde můžete pod laskavým a odborným vedením Lukáše Albertoviče poznat principy léčení zvukem i hudbou a obohatit jimi svůj život.

Staří Tibeťané mají rčení: kdo pozná tajemství zvuku, pozná i tajemství vesmíru.

Každá buňka našeho těla vibruje, vibrace je základ veškeré existence, vše ve vesmíru vibruje. Hmota je energie, energie je vibrace, vibrace je zvuk. Albert Einstein napsal tezi: „Pokud jde o hmotu, všichni jsme se mýlili. To, co jsme nazývali hmotou, je energie, jejíž vibrace se snížily natolik, aby byly vnímatelné smysly. Hmota je duch redukovaný na bod viditelnosti. Hmota neexistuje.“

Toto vše je už v dnešní době kvantovými fyziky experimentálně ověřeno a staří Tibeťané to věděli. To co věděli, my znovu pracně objevujeme. Léčení zvukem je tisíce let stará technika, která byla v hluboké minulosti zcela přirozenou součástí každé kultury. V určitých zemích jako např. Indie, Tibet a Čína se v některých částech zachovala a byla podstatou samotné hudby. Z naší „vyspělé“ euroamerické civilizace se tato technika zcela vytratila a její principy byly zapomenuty. Naše hudba léčivé vlastnosti (až na světlé výjimky) dávno ztratila. Pojďme je spolu znovu objevit.

Ze školy všichni známe Pythagorovu větu a považujeme ho za matematika, ale už nám tam neřekli, že Pýthagorás vedl v Itálii duchovní komunitu. V ní vyučoval mimo jiné i meditaci a hudební terapii, pomocí matematiky objevoval principy zvuku a své žáky léčil hrou na lyru.

„Hluboko uvnitř cítím, že tento svět, ve kterém žijeme, je obrovský monumentální symfonický orchestr. Věřím, že v prvotní formě celého stvoření je zvuk a to ne pouze náhodný zvuk, ale hudba“   Michael Jackson

Potřebuji něco umět, abych mohl seminář absolvovat?

Pro účast na semináři nepotřebuješ nic umět. Stačí schopnost slyšet a mluvit. Žádná předchozí zkušenost není potřeba. Techniky jsou velmi jednoduché a účinné, zvládne je úplně každý. Seminář je zaměřený na harmonii, radost a načerpání životní energie. Vše je vyvážené, budeme pracovat s technikami v hlubokém klidu i radostném pohybu.

Seminář se koná v prostorách nádherného pohybového studia Sundara se zázemím. Sprcha, toalety a kuchyňka k dispozici s možností přespání ve vlastním spacáku. Studio je prostorné a kdo by se bál, že se nevyspí kvůli chrápání ostatních, určitě si najde tichý nerušený prostor.

Program semináře:

Pátek

17:00 Úvod, seznámení a přivítání se šamanským bubnem, vysvětlení principů bráničního dechu a praxe
18:30 Óm chanting – prastará zapomenutá duchovní technika práce s hlasem ve skupině, představení + praxe

večeře

– lehká muzikoterapeutická relaxace – meditační koncert v leže na nádherně znějící alikvotní buben Rav-Vast

předpokládaný konec 21h

Sobota

08:00 muzikoterapeutické probuzení těla a životní energie – hluboká technika pro práci s energetickým systémem těla, bráničním dechem ve spojení se zvukem a pohybem.

Snídaně

přednáška ZáZrak zvuku – prezentace na projektoru, naučíš se principy léčení zvukem, pochopíš podstatu léčivé hudby, její zákonitosti a jak poslouchat hudbu.
– dostaneš seznam speciální hudby, jejímž pravidelným poslechem rozvineš svůj sluch, naučíš se slyšet více frekvencí a můžeš se postupem času naučit slyšet tekoucí vodu zpívat

Oběd

– po jídle následuje relaxace poslechem léčivé hudby pro odpočinek

Muzikoterapeutické techniky

Intuitivní hra ve skupině na nástroje v přirozeném ladění, které budou k dispozici na místě – tibetské mísy, perkuse, štěrchadla – možnost odbourání myšlenkových bloků z dětství, že k hraní na nástroj člověk potřebuje něco umět, zvládnou to i mentálně postižení – každý kdo má srdce, je schopen cítit rytmus
Chi-kung čínské zdravotní cvičení pro rozproudění životní energie v těle

Lehká večeře

– hluboká 2h muzikoterapeutická relaxace na nástroje v přirozeném ladění

Předpokládaný konec 21 h

Neděle

– 8:00 muzikoterapeutické probuzení těla a životní energie – hluboká technika pro práci s energetickým systémem těla, bráničním dechem ve spojení se zvukem a pohybem.

Snídaně

opakování technik z předešlých dnů
vědomý poslech hudby a práce s tělem, vnímání hudby v těle a pohybu při tanci

Oběd

– po jídle následuje relaxace poslechem léčivé hudby pro odpočinek
Chi-kung čínské zdravotní cvičení pro rozproudění životní energie v těle
– zvuková Osho kundalini meditace pro ukotvení a zpracování všech prožitků

Rozloučení a konec semináře v 15 h

 

🌸 Popis muzikoterapeutické relaxace a jejich účinků ZDE V ODKAZE

Těší se na Vás 

Lukáš

Den a čas relaxace: pátek 1. 11. – neděle 3. 11. 2024

 Lektor: Lukáš Albertovič 

cena: 3 500 Kč / celý víkend

 

Na místě se bude vybírat doplatek v případě zájmu o nocleh či stravu:

za přespání ve vlastním spacáku 150 Kč / noc

za výbornou stravu z domácí vegetariánské kuchyně, která je pro zájemce předběžně domluvená v max. výši 1700 Kč na osobu za všechny 3 dny (je možné
objednat i menší porce za 1300 Kč / osoba) více informací obdržíte po přihlášení

(strava i nocleh jsou dobrovolné, v případě vašeho zájmu o jedno nebo druhé to připište při přihlašování do poznámky)

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na Lukáše 724 850 045