relaxace muzikoterapie

 Meditační koncert s alikvotním bubnem Rav Vast

Srdečně zveme na meditační koncert v leže na nádherně znějící alikvotní buben Rav Vast. Vydejte se na cestu do vašeho vnitřního vesmíru, kam vás vezmou magické tóny tohoto krásného meditačního nástroje za občasného doprovodu hlasu celostního muzikoterapeuta Lukáše Albertoviče. Přijďte si odpočinout od shonu všedního dne,  načerpat energii a uvolnit své tělo, ponořit se do harmonizující lázně jemných léčivých tónů tohoto úžasného nástroje a nechat jimi vyladit a pohladit své tělo a duši.

Ukázka alikvotního bubnu Rav Vast ZDE

🌀 Účinky relaxace – muzikoterapie

Celostní muzikoterapie vychází z holistického přístupu a pohledu na svět.  Její účinky jsou následující:

Pomáhá zklidňovat emoce, odstraňuje únavu a podráždění, nabíjí organismus.
Při dlouhodobém působení má terapeutické účinky a dochází až k postupné transformaci celé lidské bytosti.
Prohloubení a zkvalitnění spánku – rozvoj schopnosti relaxace.
Harmonizuje současně všechny složky lidské bytosti. Působí vždy komplexně na fyzickou, psychickou, emoční, sociální, energetickou, duševní a duchovní složku lidského bytí.

Dochází k postupnému vyladění všech tělesných systémů a funkcí a také k odeznění emočních, psychických i tělesných tenzí a spazmů.
Specifická hudba používaná celostní muzikoterapií působí až na buněčné úrovni lidského organizmu. Energizuje a harmonizuje organizmus přirozeně a fyziologicky, čímž optimalizuje všechny buněčné fyziologické mechanizmy včetně energetických a metabolických.

🌀 Měřitelné účinky muzikoterapie

  • zpomalení a zklidnění dechové a tepové frekvence, prohloubení dechu
  • ustálení krevního tlaku
  • přechod elektrické aktivity mozku na EEG z hladiny β – beta (18-35 Hz) do relaxační hladiny α – alfa (8-14 Hz) a u některých relaxujících i hlouběji do hladiny θ – théta (3,5-7,5 Hz) mozkových elektrických vln
  • lékařské i muzikoterapeutické výzkumy rovněž prokazují při dlouhodobém působení celostní muzikoterapie výrazné posílení imunity
  • zvýšení tvorby NK buněk (velkých bílých krvinek) zaměřených na boj s choroboplodnými zárodky i nemocemi
  • obnovení acidobazické rovnováhy (rovnováha mezi kyselými a zásaditými látkami uvnitř organismu)

Relaxace probíhá vleže, pro Vaše pohodlí si vezměte příjemné oblečení, karimatky, polštářky a deky na přikrytí jsou k dispozici ve studiu. Samozřejmě pokud byste si chtěli dát více karimatek na sebe pro ještě větší pohodlí, můžete si vzít i svou.

 

Těší se na Vás 

Lukáš

Den a čas koncertu: neděle 18. 2. 2024 18–19:30

 Lektor: Lukáš Albertovič 

cena: 390 Kč