Rozvíjím se – kurz pro miminka od 2 do 6 měsíců

Miminko je výjimečná bytost s nepředstavitelným potenciálem. V prvních měsících života dokáže neuvěřitelným tempem rozvíjet své smysly, myšlení i psychomotoriku. Jak tento potenciál dokáže rozvinout záleží i na tom, jak podnětné je prostředí, ve kterém vyrůstá. Zcela zásadní je při vývoji děťátka jeho blízkost s maminkou – jen klidné dítě je naplno otevřené touze se učit – a dokáže pak opravdu fantastické pokroky.

Správnou podporou můžete svému děťátku dát možnost rozvinout svůj potenciál naplno – a na těchto pevných základech bude pak celý život stavět. Na kurzu Rozvíjím se společně zažijeme lekce plné aktivit, pohybu, písniček a říkanek, legrace i mazlení. Z každé lekce si odnesete inspiraci i na doma a seznámíte se s maminkami se stejně starými dětmi. V příjemné a útulné atmosféře našeho studia si s vaším miminkem vytvoříte nádherné vzpomínky a posílíte vzájemnou blízkost. Každá lekce je zaměřena na konkrétní téma. Jako celek tento kurz zahrnuje všechny oblasti, ve kterých je rozvoj miminka v tomto raném věku nejvíce důležitý. Původními autorkami tohoto kurzu jsou světoznámé a uznávané profesorky vývojové psychologie z USA – Linda Acredolo, PhD. a Susan Goodwyn, PhD. Tématu správného rozvoje dětí už od narození se věnují během své mnohaleté kariéry a publikovaly několik bestsellerů. Vytvořily také tento kurz, ve kterém se přátelskou, klidnou a příjemnou formou dozvíte o aktuálních poznatcích vědy o raném rozvoji dítěte. Zároveň si vše vyzkoušíte hravou formou se svým miminkem či batolátkem pod vedením certifikované lektorky.

Témata jednotlivých lekcí

Zábava na bříšku: chytré hraní (celkem 4 lekce)

Rozvíjíme psychomotorické a pohybové schopnosti miminka. Ukážeme si, co všechno může na bříšku dělat, jak ho aktivně rozvíjet a co dělat, když se mu do toho moc nechce.

Podívej se a pozoruj

Zrak člověku nepřichází automaticky hned prvním dnem na světě. Umět dokonale zaostřit na daný předmět a vnímat viděný obraz vyžaduje spoustu tréninku a vhodné prostředí. Na této lekci se seznámíte s vývojem zraku dítěte v době od narození do 6 měsíců, spolu se všemi potřebnými dovednostmi, které jsou k postupnému vývoji zraku nezbytné. Dozvíte se, jak nejlépe přizpůsobit prostředí okolo miminka jeho správnému zrakovému rozvoji. Za doprovodu jednoduchých písniček si vyzkoušíte různorodé aktivity zaměřené na zrakové dovednosti a získáte mnohé tipy na doma, jak můžete rozvíjejícím způsobem a zábavnou formou doplnit společné chvíle s miminkem. Z lekce si odnesete i pracovní list s texty písniček a nápady na další aktivity podporující všestranný rozvoj zraku.

Jak miminka začínají komunikovat

Ukážeme si, jak děťátku dopřát možnost komunikovat už v době, kdy o to má samo zájem. Už mnohem dříve, než se dítě naučí mluvit, má velkou touhu dát své potřeby, touhy, vzpomínky, myšlenky i obavy najevo. Jeho schopnost komunikace můžeme do velké míry ovlivnit tím, jak s ním komunikuje jeho okolí. Především z hlediska rozvoje dítěte je velká škoda čekat až na slova. Na této lekci se interaktivním způsobem dozvíte informace z moderního výzkumu v oblasti rozvoje řeči miminek. Dozvíte se, jak dítěti pomoci rozvinout plně svůj potenciál, a naopak co ho může zbrzdit. Součástí lekce jsou zábavné aktivity dodávající miminku motivaci a radost z komunikace, které jsou pro jeho rozvoj velmi důležité.

Jak miminka poznávají svět

Tématem je podpora vizuálního, sluchového i hmatového vnímání. Dozvíte se o úžasném potenciálu a schopnostech, které Vaše děťátko má a ukážeme si, jak mu co nejlépe pomoci se rozvíjet. Svět očima miminek je totiž překvapivě rozvinutý, ale bohužel jejich potenciál mnohdy zůstává rodičům skrytý. Na této lekci si vyzkoušíte aktivity na podporu správného psychomotorického vývoje a vizuálního i sluchového vnímání. Tyto aktivity vedou k všestrannému rozvoji potenciálu miminek.

Rozvoj inteligence, emoční inteligence, paměti a soustředění

Základy pro intelekt i emoční inteligenci se pokládají již od narození. I přesto, že je zatím miminka neumí dát moc najevo, nasávají ze svého okolí veškeré podněty doslova jako houba. Až mozek dozraje a nastane správný čas, všechny již správně založené dovednosti se zúročí a dají děťátku možnost zorientovat se v našem světě mnohem lépe. Také odborné studie opakovaně potvrzují, že správnou podporou děťátka můžeme znatelně zvýšit nejen jeho IQ i EQ, ale také paměť i soustředění. Na této lekci si společně ukážeme, jak můžeme tyto schopnosti u nejmenších dětí podpořit přirozeně a správným směrem.

 

 Náš dárek pro Vás 

Můžete se také těšit na krásný dárek, který od nás ke každému kurzu dostanete – jednu z těchto možností dle vašeho výběru:

– léčivé audiomeditace Meditace na každý den nebo

– audioprogram Léčení vnitřního muže, ženy a dítěte od známé spisovatelky a terapeutky Ester Davidové.

Více o Ester a její krásné práci naleznete zde.

 

 Inspirace pro rodiče – Uzdravující pohádka pro děti, která je dostupná ke stažení zdarma na webových stránkách lektorky, terapeutky a průvodkyně po krajině mysli Terezy Kramerové, která pomáhá rodičům, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Na jejím webu Vědomý život s radostí, moudrostí a vnímáním souvislostí najdete spoustu dalších pokladů a inspirace…   https://terezakramerova.cz/   https://kompasprorodice.cz/

Pohádku ke stažení zdarma najdete zde a eBook Lékárnička v hlavě zde.

 

Těší se na Vás ♥

Veronika

Den a čas kurzu:

pátek 16:30–17:15 NOVÝ KURZ

Lektor: Veronika Bystryčanová

 

1 980 Kč / 8 lekcí + tištěné materiály

Jednorázová lekce 280 Kč

+ dárek dle vašeho výběru

Zahájení nového kurzu: 19. 4. 2024