Příprava na porod

Milé nastávající maminky, s radostí Vás zveme na nově otevřený s láskou připravený KURZ PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVY vedený dulou ČAD, úžasnou ženou, lektorkou a trojnásobnou maminkou Mgr. Janou Dudovou.

Tento kurz vás provede obdobím těhotenství, porodem i šestinedělím a péčí o miminko.
Cílem kurzu je napomoci prožít maminkám krásné těhotenství, těšit se na porod děťátka a zbavit je případných obav z porodu. Prožít porod krásný a naplňující, na který budou vzpomínat s láskou, ne s nepříjemnými pocity nebo smutkem.

„Ráda bych prostřednictvím kurzu ukázala maminkám, že je možné užít si těhotenství i samotný porod jako posvátné období a transformující okamžik přechodu od těhotné ženy v matku.“ 

Kurz vás seznámí s trošku jinými informacemi, než které jsou běžně podávány na přípravných kurzech vedených v porodnicích.

Jedná se o desetihodinový kurz po deseti lekcích, které navazují na lekce gravidjógy probíhající v pondělí, v úterý a ve čtvrtek.

Kurzy předporodní přípravy jsou obvykle plně nebo částečně hrazeny zdravotními pojišťovnami – informujte se na možnosti u své pojišťovny.

Okruhy jednotlivých setkání:

  • Péče o ženu v těhotenství – tři fáze těhotenství a jejich specifika –  jak zvládat případné těhotenské obtíže – jak komunikovat s miminkem a jak využít společného času, kdy jste s děťátkem „jedno tělo“ k vzájemnému poznávání se a také k poznání sama sebe – jak se připravovat na porod v průběhu celého těhotenství – „těhotenská poradna“ u lékaře a ne/povinná důležitá i méně důležitá vyšetření v těhotenství – komunitní porodní asistentka.
  • Výběr porodnice a doprovodu k porodu – podle čeho vybírat porodnici – kdo je dula a její úloha a význam u porodu – příprava partnera na porod a na to, co přijde po něm.
  • Porodní plán a další nezbytnosti k porodu – co by nemělo chybět ve vašem porodním plánu a co je naopak navíc, jak vše správně formulovat, aby se obsah vašeho porodního přání neminul účinkem – co si připravit do tašky k porodu – co si připravit do tašky na oddělení šestinedělí.
  • Co je nejdůležitější pro zdárný průběh porodu a pro to, aby proběhl pokud možno podle vašich představ – jak se připravit na porod po psychické a fyzické stránce – důležité je se nebát, což se lehko řekne a dá se to i zařídit.
  • Porod – první známky blížícího se porodu – jak poznat začínající porod – kdy vyjet do porodnice – vstupní vyšetření a příjem na „porodní sál“ – porodní doby a průběh porodu „v kostce“.
  • Porod – první doba porodní – druhá doba porodní – třetí doba porodní – polohy pro první dobu porodní a porod – úlevové pozice a nemedicínské a farmaceutické prostředky pro pomoc od bolesti – zlatá hodinka – bonding – péče o ženu a miminko v prvních hodinách po porodu.
  • Šestinedělí – první společné dny aneb pobyt na oddělení šestinedělí v porodnici – standardní i nestandardní situace – jak pečovat o miminko v porodnici – vaše kompetence a kompetence zdravotníků ve vztahu k vašemu miminku – péče a vyšetření poskytovaná miminkům v porodnici – šestinedělí doma – co se děje s tělem a myslí čerstvé maminky – co vnese do partnerského vztahu miminko a jak je potřeba přizpůsobit dosavadní život – tipy pro maminku i tatínka.
  • Péče o novorozence a kojence – kojení v praxi a důležitost přípravy „předem“ – správná technika kojení a nejčastější problémy u kojení – důležitost a prospěšnost kojení – péče o pokožku miminka – bezplenková metoda – papírové a látkové pleny – nošení dětí v šátku.
  • Partner v těhotenství, u porodu a v šestinedělí – jak může partner pomoci těhotné ženě a co by měl v těhotenství zohlednit, na co se připravit – příprava partnera na porod (vhodná je účast partnera na přednášce, ale není nezbytná) – partner jako opora ženy v šestinedělí – proměna vztahu a společného života muže a ženy ve společný život rodiny.
  • První měsíce a roky života miminka – lékařská péče – výběr a péče pediatra – ne/povinná vyšetření – očkování – vitamíny K a D – výchova dítěte aneb jak vychovat zdravé a spokojené dítě a nezbláznit se – maminka na „mateřské“ aneb jak být dobrou mámou i spokojenou a seberealizovanou ženou – kde hledat další informace – literatura – užitečné odkazy a tipy na další vzdělávání.

O lektorce

Mgr. Jana Dudová
Maminka tří dětí, manželka, dula a lektorka jógy. Vystudovala v Ostravě obor učitelství výtvarného oboru, avšak zalíbení a svou cestu našla v práci s ženami – maminkami a jejich dětmi. Poslední tři roky se věnuje pořádání a vedení vzdělávacích kurzů pro rodiče na téma těhotenství, mateřství a péče o děti a vede lekce jógy pro děti a pro maminky s dětmi.

Lektorka o sobě: „Po nádherném, transformačním porodu syna jsem se rozhodla stát se dulou a pomáhat druhým ženám prožít porod podle jejich představ a být spokojenými a skvělými maminkami a zároveň šťastnými a seberealizovanými ženami. Ve studiu Sundara vedu lekce gravidjógy, které jsou pro mne radostným a příjemným spojením milované jógy a práce s těhotnými ženami – maminkami.“

Naše dárky pro Vás 

Připravili jsme pro Vás speciální dárek ke kurzu – video lekci Gravid jógy, kterou můžete využívat kdykoliv budete mít čas a chuť a zacvičit si tak z pohodlí domova.

Můžete se ještě také těšit na druhý krásný dárek, který od nás ke kurzu dostanete – Léčivé meditace na každý den od vynikající známé spisovatelky a terapeutky Ester Davidové. Věříme, že Vám udělají radost a přinesou odpočinek a pohlazení na duši. Více o Ester a její krásné práci naleznete zde https://esterdavidova.com/.

 Doporučení a inspirace pro nastávající maminky – překrásný eBook Barevný dech pro hladký porod, který je dostupný zdarma na webových stránkách terapeutky, lektorky a průvodkyně po krajině mysli Terezy Kramerové, která pomáhá těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas a podporuje rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Na jejím webu Vědomý život s radostí, moudrostí a vnímáním souvislostí najdete spoustu dalších pokladů a inspirace. EBook ke stažení najdete zde https://terezakramerova.cz/ebook-barevny-dech/ nebo https://terezakramerova.cz/  

 Těší se na Vás

Jana

Den a čas kurzu: zatím nejsou vypsány nové termíny

(Gravid jóga)

Lektor: Mgr. Jana Dudová

1 490 / 10 lekcí

+ 1 video lekce gravid jógy a audio meditace na každý den jako dárek ke kurzu 

Jednorázové vstupné 180,-
při zakoupení kurzu Gravid jóga – zvýhodněná cena pouze 1 290 Kč / 10 lekcí

(proplácí pojišťovna)

Termíny 2021:

Možnost vstoupit do kurzu kdykoliv v průběhu roku pokud je místo 🙂