Gravid jóga

Na lekcích gravidjógy vás čeká speciálně uzpůsobená jemná jóga pro těhotné maminky. Cvičení jógy působí prostřednictvím ásan (jógových pozic) nejen na tělo, které posiluje a zpružňuje, ale pracuje také s dechem a myslí a učí uvolňovat napětí ve všech částech těla (což je nejen v těhotenství, ale především v průběhu porodu velmi důležité). Budeme se učit správně dýchat, budeme procvičovat oblast pánve a kyčlí, jemně se protáhneme a uvolníme ve vhodných pozicích. Na lekcích jógy se budeme učit lépe porozumět samy sobě a svému tělu. Budeme se učit být tady a teď.

Gravidjóga tak pomáhá udržet fyzické tělo v dobré kondici, eliminuje případné těhotenské obtíže, a připravuje ženu jak po fyzické tak po psychické stránce na vyvrcholení těhotenství – porod děťátka, ale také na období po porodu. Během relaxace umožňuje hlubší komunikaci s děťátkem, prostřednictvím dechových technik pak učí, jak zvládat svůj dech a s jeho pomocí proplout příjemně celým porodem.

Ze cvičení gravidjógy byste měla odcházet příjemně naladěná, odpočinutá a plná energie a radosti.

Pro koho je gravidjóga určena: lekce jsou vhodné pro ženy ve 2. a 3. trimestru (nízkorizikového) těhotenství.

V prvním trimestru se začínat s jógou nedoporučuje, avšak pokud jste cvičila jógu pravidelně (několikrát týdně) již před otěhotněním, je možné začít s jemnou gravidjógou již na začátku těhotenství.

Ve všech třech trimestrech je samozřejmě důležité respektovat své vnitřní pocity a to, co nám říká naše tělo a miminko a brát ohledy na náš jiný stav, s přihlédnutím ke konkrétní fázi těhotenství a jejím specifikům. Pokud si nejste jistá, zda je pro vás gravidjóga vhodná, konzultujte svůj záměr cvičit jógu s vaším ošetřujícím lékařem.

Lekcemi gravid jógy vás s láskyplnou a jemnou péčí provází naše druhá milá lektorka Pavlína Sokolová. Velká milovnice přírody, instruktorka jógy, detoxikační terapeutka a karmická numeroložka.

 

Reportáž pro lifestylový pořad pro ženy TOP Relax

 

Fotky z předchozích kurzů doplňujeme zde.

Náš dárek pro vás 🎁

Můžete se také těšit na krásný dárek, který od nás ke každému kurzu dostanete – jednu z těchto možností dle vašeho výběru:

– nebo videolekci naší lektorky Kateřiny Kučové Hrátky s miminky

– léčivé audiomeditace Meditace na každý den nebo

– audioprogram Léčení vnitřního muže, ženy a dítěte od vynikající známé spisovatelky a terapeutky Ester Davidové. Více o Ester a její krásné práci naleznete zde.

♥ Doporučení a inspirace pro nastávající maminky – překrásný eBook Barevný dech pro hladký porod, který je dostupný zdarma na webových stránkách terapeutky, lektorky a průvodkyně po krajině mysli Terezy Kramerové, která pomáhá těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas a podporuje rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Na jejím webu Vědomý život s radostí, moudrostí a vnímáním souvislostí najdete spoustu dalších pokladů a inspirace. E-book ke stažení najdete zde.

Těší se na Vás

Pavlína

Den a čas kurzu: čtvrtek 16:10–17:10 s Pavlínou (sál 2)

Lektor: Pavlína Sokolová

 

1 130 Kč / 6 lekcí / kurz

1 890 Kč / permanentka 10 vstupů / platnost 4 měsíce

(permanentku si můžete zakoupit ve vašem účtu v rezervačním systému pod položkou KREDIT, permanentka Gravid jóga)

+ dárek dle vašeho výběru

jednorázové vstupné 220 Kč

 

(proplácí pojišťovna)

🌷

Zahájení nových kurzů: kurz běží stále

Do již běžícího kurzu se můžete kdykoliv přidat pokud je volná kapacita, proběhlé lekce Vám budou odečteny nebo si můžete zakoupit permanentku na 10 vstupů s platností 4 měsíce😊