Gravid jóga

Na lekcích gravidjógy vás čeká speciálně uzpůsobená jemná jóga pro těhotné maminky. Cvičení jógy působí prostřednictvím ásan (jógových pozic) nejen na tělo, které posiluje a zpružňuje, ale pracuje také s dechem a myslí a učí uvolňovat napětí ve všech částech těla (což je nejen v těhotenství, ale především v průběhu porodu velmi důležité). Budeme se učit správně dýchat, budeme procvičovat oblast pánve a kyčlí, jemně se protáhneme a uvolníme ve vhodných pozicích. Na lekcích jógy se budeme učit lépe porozumět samy sobě a svému tělu. Budeme se učit být tady a teď.

Gravidjóga tak pomáhá udržet fyzické tělo v dobré kondici, eliminuje případné těhotenské obtíže, a připravuje ženu jak po fyzické tak po psychické stránce na vyvrcholení těhotenství – porod děťátka, ale také na období po porodu. Během relaxace umožňuje hlubší komunikaci s děťátkem, prostřednictvím dechových technik pak učí, jak zvládat svůj dech a s jeho pomocí proplout příjemně celým porodem.

Ze cvičení gravidjógy byste měla odcházet příjemně naladěná, odpočinutá a plná energie a radosti.

Pro koho je gravidjóga určena: lekce jsou vhodné pro ženy ve 2. a 3. trimestru (nízkorizikového) těhotenství.

V prvním trimestru se začínat s jógou nedoporučuje, avšak pokud jste cvičila jógu pravidelně (několikrát týdně) již před otěhotněním, je možné začít s jemnou gravidjógou již na začátku těhotenství.

Ve všech třech trimestrech je samozřejmě důležité respektovat své vnitřní pocity a to, co nám říká naše tělo a miminko a brát ohledy na náš jiný stav, s přihlédnutím ke konkrétní fázi těhotenství a jejím specifikům. Pokud si nejste jistá, zda je pro vás gravidjóga vhodná, konzultujte svůj záměr cvičit jógu s vaším ošetřujícím lékařem.

O lektorkách

Dopolední lekce Gravid jógy u nás vede velmi zkušená a skvělá lektorka, certifikovaná dula a zakladatelka centra Lanade – Laskavá náruč dětem Mgr. Jana Dudová. Její klid a milý, trpělivý přístup Vám dá pocit maximálního uvolnění a bezpečí.

„Jsem manželkou a maminkou tří dětí a od toho, co mne potkává v mém osobním životě, se, jak už to tak bývá, hodně odvíjí i můj život profesní. Po nádherném, transformačním porodu syna jsem se rozhodla stát se dulou a pomáhat druhým ženám prožít porod podle jejich představ a být spokojenými a skvělými maminkami, šťastnými a seberealizovanými ženami. Ve studiu Sundara vedu lekce gravid jógy, které jsou pro mne radostným a příjemným spojením milované jógy a práce s těhotnými ženami – maminkami.“

Více o Lanade zde nebo na facebooku

Odpoledními lekcemi Gravid jógy vás s láskyplnou a jemnou péčí provází naše druhá milá lektorka Pavlína Sokolová. Velká milovnice přírody, instruktorka jógy, detoxikační terapeutka a karmická numeroložka.

Reportáž pro lifestylový pořad pro ženy TOP Relax

 

Fotky z předchozích kurzů doplňujeme zde.

Náš dárek pro vás 

Můžete se také těšit na krásný dárek, který od nás ke každému kurzu dostanete – jednu z těchto možností dle vašeho výběru:

– nebo videolekci naší lektorky Kateřiny Kučové Hrátky s miminky

– léčivé audiomeditace Meditace na každý den nebo

– audioprogram Léčení vnitřního muže, ženy a dítěte od vynikající známé spisovatelky a terapeutky Ester Davidové. Více o Ester a její krásné práci naleznete zde.

♥ Doporučení a inspirace pro nastávající maminky – překrásný eBook Barevný dech pro hladký porod, který je dostupný zdarma na webových stránkách terapeutky, lektorky a průvodkyně po krajině mysli Terezy Kramerové, která pomáhá těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas a podporuje rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Na jejím webu Vědomý život s radostí, moudrostí a vnímáním souvislostí najdete spoustu dalších pokladů a inspirace. E-book ke stažení najdete zde.

Těší se na Vás

Jana a Pavlína

Den a čas kurzu:

úterý 11:00–12:00 s Janou (sál 1)

čtvrtek 16:20–17:20 s Pavlínou (sál 2)

Lektor: Mgr. Jana DudováPavlína Sokolová

1 760 Kč / 10 lekcí

950 / 5 lekcí

+ dárek dle vašeho výběru:

audioprogram Léčení vnitřního muže, ženy a dítěte terapeutky Ester Davidové

audio Meditace na každý den terapeutky Ester Davidové

videolekce Hrátky s miminky lektorky Kateřiny Kučové

jednorázové vstupné 200 Kč

přihlášení na jednorázovou lekci e-mailem na info@sundara.cz

(proplácí pojišťovna)

Zahájení nových kurzů: přidat se můžete kdykoliv v průběhu roku pokud je v daném kurzu místo