Gravid jóga

Na lekcích gravidjógy vás čeká speciálně uzpůsobená jemná jóga pro těhotné maminky. Cvičení jógy působí prostřednictvím ásan (jógových pozic) nejen na tělo, které posiluje a zpružňuje, ale pracuje také s dechem a myslí a učí uvolňovat napětí ve všech částech těla (což je nejen v těhotenství, ale především v průběhu porodu velmi důležité). Budeme se učit správně dýchat, budeme procvičovat oblast pánve a kyčlí, jemně se protáhneme a uvolníme ve vhodných pozicích. Na lekcích jógy se budeme učit lépe porozumět samy sobě a svému tělu. Budeme se učit být tady a teď.

Gravidjóga tak pomáhá udržet fyzické tělo v dobré kondici, eliminuje případné těhotenské obtíže, a připravuje ženu jak po fyzické tak po psychické stránce na vyvrcholení těhotenství – porod děťátka, ale také na období po porodu. Během relaxace umožňuje hlubší komunikaci s děťátkem, prostřednictvím dechových technik pak učí, jak zvládat svůj dech a s jeho pomocí proplout příjemně celým porodem.

Ze cvičení gravidjógy byste měla odcházet příjemně naladěná, odpočinutá a plná energie a radosti.

Pro koho je gravidjóga určena: lekce jsou vhodné pro ženy ve 2. a 3. trimestru (nízkorizikového) těhotenství.

V prvním trimestru se začínat s jógou nedoporučuje, avšak pokud jste cvičila jógu pravidelně (několikrát týdně) již před otěhotněním, je možné začít s jemnou gravidjógou již na začátku těhotenství.

Ve všech třech trimestrech je samozřejmě důležité respektovat své vnitřní pocity a to, co nám říká naše tělo a miminko a brát ohledy na náš jiný stav, s přihlédnutím ke konkrétní fázi těhotenství a jejím specifikům. Pokud si nejste jistá, zda je pro vás gravidjóga vhodná, konzultujte svůj záměr cvičit jógu s vaším ošetřujícím lékařem.

O lektorkách

Ranní a dopolední lekce Gravid jógy u nás vede velmi zkušená a skvělá lektorka, certifikovaná dula a zakladatelka centra Lanade – Laskavá náruč dětem Mgr. Jana Dudová. Její klid a milý, trpělivý přístup Vám dá pocit maximálního uvolnění a bezpečí.

“Jsem manželkou a maminkou tří dětí a od toho, co mne potkává v mém osobním životě, se, jak už to tak bývá, hodně odvíjí i můj život profesní. Po nádherném, transformačním porodu syna jsem se rozhodla stát se dulou a pomáhat druhým ženám prožít porod podle jejich představ a být spokojenými a skvělými maminkami, šťastnými a seberealizovanými ženami. Ve studiu Sundara vedu lekce gravid jógy, které jsou pro mne radostným a příjemným spojením milované jógy a práce s těhotnými ženami – maminkami.”

Více o Lanade zde nebo na facebooku

Odpoledními lekcemi Gravid jógy vás s láskyplnou a jemnou péčí provází naše druhá milá lektorka Pavlína Sokolová. Velká milovnice přírody, instruktorka jógy, detoxikační terapeutka a karmická numeroložka.

Reportáž pro lifestylový pořad pro ženy TOP Relax

 

Fotky z předchozích kurzů doplňujeme zde.

Naše dárky pro Vás

Můžete se také těšit na krásný dárek, který od nás ke každému kurzu dostanete – jednu z těchto možností dle vašeho výběru – Léčivé meditace na každý den nebo online program Léčení vnitřního muže, ženy a dítěte od známé spisovatelky a terapeutky Ester Davidové, Vysokovibrační meditace terapeutky a malířky energetických obrazů Marcely Němcové nebo meditace Vnitřní Tvůrce terapeutky a transformační průvodkyně Michaely Zdráhalové.

Věříme, že ať už si vyberete jakýkoliv z těchto léčivých dárků, udělá Vám radost a přinese pohlazení na duši.

 Doporučení a inspirace pro nastávající maminky – překrásný eBook Barevný dech pro hladký porod, který je dostupný zdarma na webových stránkách terapeutky, lektorky a průvodkyně po krajině mysli Terezy Kramerové, která pomáhá těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas a podporuje rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Na jejím webu Vědomý život s radostí, moudrostí a vnímáním souvislostí najdete spoustu dalších pokladů a inspirace. EBook ke stažení najdete zde.

Těší se na Vás

Jana a Pavlína

Den a čas kurzu: úterý 11:45–12:45 s Janou (sál 1)

pondělí 15–16 s Pavlínou (sál 2)

čtvrtek 15:50–16:50 s Pavlínou (sál 1)

Lektor: Mgr. Jana Dudová a Pavlína Sokolová

1 390 Kč / 10 lekcí

+ audio meditace na každý den jako dárek ke kurzu 

nebo

750 Kč / 5 lekcí

+ audio meditace na každý den jako dárek ke kurzu

jednorázové vstupné 170 Kč

(proplácí pojišťovna)

Zahájení kurzu: pondělí 7. září, úterý 8. září, čtvrtek 8. října 2020

Možnost vstoupit do kurzu kdykoliv v průběhu roku pokud je místo 🙂