Dagmar Zavadilová

Dáša se sportu věnuje od dětství. Již na základní škole byla členkou týmu atletického kolektivu, který se umisťoval v okresních a krajských kolech. V době puberty začala navštěvovat cvičení pro ženy a věnovala se cvičení na prostných, na kladině, na bradlech, na trampolíně a v roce 1980, pod hlavičkou ZRTV, si udělala první průkaz cvičitele a převzala vedení lekcí cvičení pro ženy.

V roce 1986 se přistěhovala do Ostravy-Poruby a od té doby se pod hlavičkou ZRTV začala věnovat posilovacímu cvičení pro ženy, nazývanému tehdy kondiční kulturistika (sestavovala se stanoviště a s využitím náčiní se posilovalo celé tělo). Cvičení bylo zábavné, s všestrannějším dopadem na formování těla. Dnes se tento druh cvičení nazývá kruhový trénink. Tomuto cvičení zůstala věrná až dodnes.

Od roku 1986 průběžně vedla pod hlavičkou ZRTV lekce v mnoha porubských tělocvičnách. V 90. letech si vyřídila živnostenské opravnění k provozvání trenérské činnosti. V roce 1996 začala spolupracovat s organizací STOB (stop obezitě), pro kterou vedla speciální cvičební lekce pro klientelu s nadváhou. Lektorovala zaměstnance MEPHACENTRA, předcvičovala pro veřejnost na Poliklinice u FN v Ostravě-Porubě, v DK AKORD, na Janáčkově konzervatoři. V letech 1997–2000 byla členkou týmu FemmClubu v Ostravě-Porubě. Od roku 2000 do roku 2003 provozovala vlastní studio pro ženy MEDFIT. Od zahájení činnosti sportovního centra FAJNE v Ostravě-Porubě v roce 2012 do roku 2017 byla členkou trenérského týmu CS FAJNE – lektorkou lekcí kruhového tréninku, lekcí TRX a cvičení s malými a velkými míči. Na jaře roku 2017 ukončila spolupráci se SC FAJNE a začala spolupracovat se studiem SUNDARA.

V současné době sportovní činnost vykonává již jen ve svém volném čase – pro své potěšení a pro radost z předávání zkušeností z této oblasti ženám, které mají rády pohyb a pracují na své kondici.

Průběžně se vzdělávala a rozšiřovala své znalosti v oblasti sportu:

  • rok 1996 školení v metodice STOB (stop obezitě)
  • rok 1997 osvědčení cvičitelka aerobiku, rok 1999 body form, organizovala ACI (akademie cvičitelů a instruktorů)
  • rok 1999 diplom fitness professional (školil Garry Wallner)
  • rok 2001 profi instruktor 1. stupně – Česká škola aerobiku (Helena Jarkovská)
  • rok 2002 absolvováno školení pod hlavičkou Českého svazu aerobiku a FISAF
  • rok 2005 osvědčení pro vedení lekcí asymetrického aerobiku, pořádala VŠB-TU Ostrava, katedra tělovýchovy a sportu
  • rok 2005 osvědčení pro vedení lekcí s Fitbally a Overbally, pod hlavičkou FACE Czech
  • rok 2014 kurz cvičení s TRX

Známá je svým mottem: Co bolí, to sílí.

V Sundaře učí tyto kurzy:

Kruhový trénink

֍