Večerní Osho meditace v pohybu

Večerní Osho meditace je velmi lehká a příjemná meditace, přinášející uvolnění po celodenním shonu. Je skvělým způsobem, jak se na konci pracovního dne odreagovat, uvolnit se a oprostit od starostí a stresu. Krásně zbavuje napětí a ztuhlosti v těle i mysli, uvolněná energie tak může proudit a přináší nám radost, klid a blaženost. Je vhodná pozdě odpoledne nebo večer.

Jako každá oshova meditace se skládá z několika fází.

V první fázi umožníme svému tělu, aby chvěním a třesením uvolnilo potlačovanou a zablokovanou energii v našem těle.

Ve druhé fázi uvedeme uvolněnou energii pomocí volného jednoduchého tance do pohybu a rozvedeme ji do celého těla.

Ve třetí fázi se z nás stane tichý pozorovatel všeho, co se děje uvnitř i venku.

A ve čtvrté fázi si lehneme a ponoříme se do hlubokého léčivého odpočinku a klidu.

OSHO meditace jsou úžasné tradiční meditační techniky upravené pro člověka dnešní doby a životního stylu. Propojují staletími ověřené meditační techniky východu s moderními terapeutickými metodami západu. Dnešní lidé jsou pod návalem povinností, hektičnosti a rychlosti života většinou v hlavě. Pasivní a statické meditace tak pro ně bývají problémem, protože nedokáží jednoduše vypnout mysl, být jen tak v klidu nebo se dlouho soustředit. OSHO meditace jsou jiné. Jsou velmi aktivní, obsahují pohyb, tanec, práci s dechem i hlasem a jiné techniky spojující nás s naším tělem a energií. Náš střed se tak může vrátit z hlavy zpět do srdce a celého těla, které se pak stává naším spojencem a my nacházíme znovu svůj vnitřní zdroj živoucí energie, radosti, zdraví a lásky, jež máme všichni v sobě. OSHO Dynamická meditace nás vrací k našim kořenům.

Tyto meditace se vyvíjely po desetiletí s až vědeckou přesností, aby jejich efekt byl co největší a meditující se do svého nitra dostal snadněji.

Celá meditace trvá jednu hodinu. Meditace jsou vhodné i pro úplné začátečníky bez jakýchkoliv zkušeností a jakéhokoliv věku. Není k nim potřeba žádné specifické fyzické průpravy.

“Tělo – srdce – mysl. Všechny mé meditace mají stejný směr. Začínají tělem, procházejí srdcem, dosáhnou mysli a překračují ji.” — Osho

Těší se na Vás

Jan Adam

Den a čas meditace: 19:15–20:15

Lektor: Jan Adam Plaček

cena: 180 Kč

Registrace prostřednictvím formuláře (počet míst je omezený). Po přihlášení a uhrazení částky obdržíte potvrzovací e-mail.

Kde: Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava–Poruba   www.sundara.cz

Termíny meditací: zatím nejsou vypsány žádné termíny