Léčivé tóny – relaxace

Přijďte se k nám ponořit do harmonizující lázně léčivých zvuků a tónů a nechejte jimi vyladit své tělo a duši. Srdečně vás zveme k překrásné relaxaci, jejímž průvodcem je vynikající celostní muzikoterapeut Lukáš Albertovič. Jeho nesmírně jemný, citlivý přístup Vás pohladí a zalije pocitem laskavého klidu a důvěry. Celá Vaše bytost se bude cítit jako v hřejivé bavlnce.

Celostní muzikoterapie Vás zvukem zavede do meditace na cestu hluboko do Vašeho nitra a naladí na spojení s Vaší duší. Ocitnete se ve světě léčivých vibrací a tónů, které vyvolávají stav harmonie a hlubokého uvolnění. Načerpáte životní energii a zregenerujete své tělo, ve kterém dochází k uvolňování emočních i energetických bloků a léčení.

Zazní intuitivní, vibrační i alikvótní zpěv a přímá hudba na nástroje vyrobené z přírodních materiálů a v přirozeném ladění: frčák, brumle, didgeridoo, salašnická fujara, šamanský buben, gong, tibetské mísy, šengy, tibetské zvony, kartálky a další.

Účinky relaxace – muzikoterapie

Celostní muzikoterapie vychází z holistického přístupu a pohledu na svět.  Její účinky jsou následující:

Pomáhá zklidňovat emoce, odstraňuje únavu a podráždění, nabíjí organismus.
Při dlouhodobém působení má terapeutické účinky a dochází až k postupné transformaci celé lidské bytosti.
Prohloubení a zkvalitnění spánku – rozvoj schopnosti relaxace.
Harmonizuje současně všechny složky lidské bytosti. Působí vždy komplexně na fyzickou, psychickou, emoční, sociální, energetickou, duševní a duchovní složku lidského bytí.
Dochází k postupnému vyladění všech tělesných systémů a funkcí a také k odeznění emočních, psychických i tělesných tenzí a spazmů.
Specifická hudba používaná celostní muzikoterapií působí až na buněčné úrovni lidského organizmu. Energizuje a harmonizuje organizmus přirozeně a fyziologicky, čímž optimalizuje všechny buněčné fyziologické mechanizmy včetně energetických a metabolických.

Měřitelné účinky muzikoterapie

  • zpomalení a zklidnění dechové a tepové frekvence, prohloubení dechu
  • ustálení krevního tlaku
  • přechod elektrické aktivity mozku na EEG z hladiny β – beta (18-35 Hz) do relaxační hladiny α – alfa (8-14 Hz) a u některých relaxujících i hlouběji do hladiny θ – théta (3,5-7,5 Hz) mozkových elektrických vln
  • lékařské i muzikoterapeutické výzkumy rovněž prokazují při dlouhodobém působení celostní muzikoterapie výrazné posílení imunity
  • zvýšení tvorby NK buněk (velkých bílých krvinek) zaměřených na boj s choroboplodnými zárodky i nemocemi
  • obnovení acidobazické rovnováhy (rovnováha mezi kyselými a zásaditými látkami uvnitř organismu)

Relaxace probíhá vleže, s sebou pro Vaše pohodlí si vezměte příjemné oblečení, silnější karimatku, polštářek a deku na přikrytí.

Těší se na Vás 

Lukáš

Den a čas relaxací: termín bude upřesněn 2020 16:00–18:30

 Lektor: Lukáš Albertovič 

800 Kč / 3 relaxace

1250 Kč / 5 relaxací

+ audio meditace na každý den jako dárek ke kurzu 

jednorázové vstupné 290 Kč

(v ceně každé relaxace je vždy čaj a malé občerstvení)

 

Termíny relaxací v roce 2020:
sobota 10. 10. 2020