Ranní Osho meditace v pohybu

Začínáte svůj den unavení a chybí vám energie? Vyzkoušejte u nás Oshovu dynamickou meditaci a budete mít ráno energie na rozdávání.

Tato meditace je hodinové cvičení, tanec a meditace v jednom a skládá se z pěti částí.

Na začátku rozproudíme naši energii pomocí dýchání, protože dech je velmi účinný a aktivační nástroj, který máme všichni k dispozici.

Následně získanou energii v druhé fázi využijeme k uvolnění našich emocí, které v sobě často držíme, potlačujeme nebo pro které není během běžného dne prostor, a také k očištění se od starých negativních hluboce zakořeněných vzorců, které nás drží v minulosti a brání naplno prožívat přítomnost.

V další, třetí fázi meditace, pošleme nashromážděnou energii do druhé čakry, která nás vyživuje.

Ve čtvrté fázi se staneme nehybným tichým pozorovatelem, necháme energii proudit a dostaneme možnost zažít hluboký mír, který je za neutuchající myslí.

V poslední, páté fázi, vyjádříme s hudbou a tancem svoji radost. Ta nám pak spolu se záplavou energie a živosti prostoupí do celého dne.

Tato meditace představuje rychlou a účinnou cestou ke znovuzískání svobody a chuti do života, která je přístupná úplně každému.

Přidejte se do naší ranní skupiny a nastartujte s Adamem své vědomé prožívání.

OSHO meditace jsou úžasné tradiční meditační techniky upravené pro člověka dnešní doby a životního stylu. Propojují staletími ověřené meditační techniky východu s moderními terapeutickými metodami západu. Dnešní lidé jsou pod návalem povinností, hektičnosti a rychlosti života většinou v hlavě. Pasivní a statické meditace tak pro ně bývají problémem, protože nedokáží jednoduše vypnout mysl, být jen tak v klidu nebo se dlouho soustředit. OSHO meditace jsou jiné. Jsou velmi aktivní, obsahují pohyb, tanec, práci s dechem i hlasem a jiné techniky spojující nás s naším tělem a energií. Náš střed se tak může vrátit z hlavy zpět do srdce a celého těla, které se pak stává naším spojencem a my nacházíme znovu svůj vnitřní zdroj živoucí energie, radosti, zdraví a lásky, jež máme všichni v sobě. OSHO Dynamická meditace nás vrací k našim kořenům.

Tyto meditace se vyvíjely po desetiletí s až vědeckou přesností, aby jejich efekt byl co největší a meditující se do svého nitra dostal snadněji.

Meditace jsou vhodné i pro úplné začátečníky bez jakýchkoliv zkušeností a jakéhokoliv věku. Není k nim potřeba žádné specifické fyzické průpravy.

Nejvhodnější doba na tuto meditaci je brzké ráno v době, kdy se probouzí příroda, noc tiše odchází a slunce vystupuje na oblohu a vše je bdělé a přítomné.

“Tělo – srdce – mysl. Všechny mé meditace mají stejný směr. Začínají tělem, procházejí srdcem, dosáhnou mysli a překračují ji.” — Osho

Těší se na Vás

Jan Adam

Den a čas meditace: zatím nejsou vypsány žádné termíny 8:30–9:30

Lektor: Jan Adam Plaček

cena: 180 Kč

Registrace prostřednictvím formuláře (počet míst je omezený). Po přihlášení a uhrazení částky obdržíte potvrzovací e-mail.

Kde: Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava–Poruba   www.sundara.cz

 

Termíny meditací 2022: