Psoas a tekutinové tělo

Pokud cítíte, že potřebujete probudit svoje tělo, zkontaktovat se se svými hlubokými tkáněmi a přejít z hlavy k prožívání zbytku těla (a také do svého srdce :-)), pak vás zveme na on-line prožitkové setkání, kde přes platformu zoom nahlédneme do tajů tekutinového těla. Najdeme způsob, jak poznávat své tělo a jak s ním lze jednoduchým jemným způsobem „pracovat“. Budeme svému tělu naslouchat, otevírat ho a jemně ho „ladit“ stejně, jako lze ladit hudební nástroj.

Při této praxi poznáte:

– Jak uvolnit ztuhlé a bolavé tělo
– Hlubokou moudrost ukrytou ve vašem těle
– Způsob, jak své tělo vyživit „zevnitř“
– Své tělo jako fluidní organismus
– Vnitřní klid

Necháme se inspirovat konceptem Continuum Movement – praxe pohybu, zvuku, dechu. Jedním z jeho principů je porozumění tělu jako živoucímu tekutému organismu, který se nepohybuje, ale pohybem JE. Veškeré pohyby jsou pomalé a velmi jemné a není nutná žádná předchozí praxe ani zkušenost s jiným cvičením.

Skrze jemnost, porozumění a tichou komunikaci je možné se zkontaktovat s naším tělem i jeho regeneračním a vyživujícím potenciálem.

Pokud si dovolíme vstoupit do hlubin našeho těla, pak veškeré „techniky“ mizí a nastupuje přirozená moudrost – okamžik, kdy dochází k samoléčení, vyživení a naplnění.

Ponoříme se do hlubin vlastního těla a vlastním prožitkem se seznámíme s hlubokým bederním svalem psoas. Navážeme jemnou komunikaci s našim tělem, uvolníme a vyživíme bedra i páteř. To vše skrze vědomý pohyb v jemném zkoumání, plynutí, objevování. Odevzdání se a relaxace, poznání gravitace a využití při uvolnění.

Můžete si pročíst informace také na Petřiných stránkách.

Doma budete potřebovat měkkou podložku na cvičení a na ni deku + větší deku na přikrytí, abyste se pod ni ideálně vlezli od ramen až k nohám. Dále je vhodné mít u sebe polštářek pod hlavu. Kdo má, využije pohankový bolster/podsedák.

Seminář proběhne prostřednictvím aplikace zoom. Veškeré potřebné informace obdržíte e-mailem.

Těší se na Vás

Petra

Den a čas semináře: zatím nejsou vypsány nové termíny 2021 19–21

Lektor: Petra Čulíková

Přihlášení e-mailem na info@sundara.cz nebo prostřednictvím formuláře.

Kde: Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava–Poruba   www.sundara.cz