Hurá na nočník – seminář pro rodiče

Přechod z plenek na nočník řeší dříve nebo později každý rodič. Některým dětem se to úspěšně podaří velmi rychle, jiné potřebují více času. Aby to ale nebylo trápení ani pro děťátko (pokud na to nejdeme správně), ani pro maminku (aby se z toho uklízení nehod nezbláznila), je dobré vědět, jak na to. Přechod na nočník nemusí být strašákem, a může proběhnout v klidu, přirozeně a s respektem. Dítě tak může ve správnou dobu zažít svůj velký a důležitý úspěch.

Dle dlouhodobých výzkumů i zkušeností mnoha generací je obvyklá ideální doba odložení plen mezi 12 a 24 měsíci věku dítěte, kdy nastává senzitivní období pro dovednost ovládání svých fyzických potřeb a potřebnou spolupráci. Přibližně 40 % dětí je schopno říct si samo a ve správnou dobu, že již plenky nepotřebují. Ostatním pomůže správná motivace od maminky a tatínka. 
Metoda přirozeného přechodu na nočník je postavena na desetiletích výzkumů vývojových psychologů a ověřena miliony dětí po celém světě. Cílem této metody je, aby dítě odložilo plenky přirozeně, bez nátlaku a s radostí do svých druhých narozenin. Ideální čas na začátek je kolem 1 roku, ale začít můžete jednoduše i později. 

Po absolvování semináře se můžete do přechodu na nočník se svým děťátkem pustit sebevědomě a s kvalitní znalostí jak na to. Budete vědět, jak vychytat běžné problémy a nebudete už se muset spoléhat na nepřehledné rady na internetu, kde každý tvrdí něco jiného. 

 

Seminář je vhodný pro rodiče dětí do 3 let. Ideální dobou pro odplenkování je období mezi prvními a druhými narozeninami. Vítáme ale samozřejmě i rodiče miminek, kteří budou odplenkování řešit až v budoucnu, i rodiče dětí po druhých narozeninách, které ještě potřebují s přechodem na nočník pomoci. 

V období po 2. narozeninách již může být přechod na nočník náročnější – dítě již začíná cítit stud, přichází období vzdoru, potřeba rodičů dítě odplenkovat včas kvůli nástupu do školky i možné necitlivé komentáře okolí. Tyto faktory můžou vše velmi zkomplikovat a způsobit i nezdravé zadržování potřeby. Obzvlášť při nástupu těchto problémů je žádoucí použít osvědčenou metodu, která bere ohled na jedinečnost každého dítěte a přistupuje k němu s respektem. 

 

Na semináři se dozvíte:
– Kdy a jak s přechodem na nočník začít
– Jak poznat, že už je děťátko připravené
– Jak udělat z používání nočníku zábavu
– Jak využít desetiletí zkušeností mnoha rodičů i vědecké poznatky k úspěšnému přechodu

– Jaké běžné problémy se mohou vyskytovat a co s nimi dělat

  

  Inspirace pro rodiče – Uzdravující pohádka pro děti, která je dostupná ke stažení zdarma na webových stránkách lektorky, terapeutky a průvodkyně po krajině mysli Terezy Kramerové, která pomáhá rodičům, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Na jejím webu Vědomý život s radostí, moudrostí a vnímáním souvislostí najdete spoustu dalších pokladů a inspirace…   https://terezakramerova.cz/   https://kompasprorodice.cz/

Pohádku ke stažení zdarma najdete zde a eBook Lékárnička v hlavě zde.

 

Těší se na Vás ♥

Veronika

Den a čas semináře: pátek 12. 7. 2024  15:45–17:15

Lektor: Veronika Bystryčanová

 

Cena: 590 Kč

V ceně semináře je i báječná a přehledná kniha Hurá na nočník a další tištěné materiály.