Barbora Urbánková

Barbora Urbánková je lektorkou zážitkových a stmelovacích programů, průvodkyně pro lidi, kteří chtějí se spojit sami se sebou a z tohoto místa, žít svůj naplněný život a průvodce dětí lesem.

V dětech a mládeži vidím plnohodnotné parťáky a vidím v každém z nich jejich dar a sílu. Ráda s dětmi procházím přírodou, lesem a zažíváme spolu sílu živlů, živé přírody, spaní pod hvězdami, blbnutí v potoku, moc ráda naslouchám s čím děti přicházejí, co v nich je, a jak se to dá použít pro celek skupiny. Také moc ráda provázím děti příběhy a nápady, které pak obohacují každého jednotlivého člena skupiny.

Miluji divadlo, scénické tance a vyjádření se pomocí umění, výrazu. Dává mi smysl užívání energie v hrách a v pohybu – kde děti dobře poznávají samy sebe a také sebe navzájem.

Mám ráda práci se skupinami dětí a mládeže, a z dlouhodobějšího působení vidím každého cestu vpřed, jejich rozvoje, které se ve skupině projevují.

V mládí jsem studovala dramatickou výchovu, a lidovou konzervatoř v oboru herectví.

Po střední škole jsem vyjela za zkušeností na European voluntary services (EVS), abych zjistila, jakým směrem chci v životě jít. Právě zde jsem pracovala na programech pro děti a mládež v organizaci Slovenský Skauting, a příběhy, setkání s lidmi, které jsem zde potkala mě natolik inspirovali – že jsem se rozhodla jít touto cestou práce s dětmi a mládeži dál ve svém životě.

Po návratu z EVS jsem se přihlásila na VOŠS (sociální práce) a VŠ (vzdělávání dospělých) a u toho jsem pracovala jako lektorka ve Vitě – odučila jsem 101 ekologických programů.

Poté jsem se přestěhovala do Jeseníku, kde jsem pracovala v Hnutí Brontosauru – jako koordinátorka dobrovolníků a asistentka projektu Cesta ke kořenům, pracovala jsem s dobrovolníky z celé ČR, a pořádala Zážitkové a prožitkové pobytové akce v přírodě, diskuzní čajový klub pro mládež, vedla jsem zde oddíl pro děti v přírodě. Prošla jsem různými kurzy akreditovanými MŠMT.

Po dostudování školy jsem nastoupila do nízkoprahového klubu pro mládež v Hlučíně. A jak se mi narodily děti – založila jsem Lesní školku Babička Země a pak jsem pracovala v Lesní školce Zvonek, u toho jsem prošla ročním vzdělávacím cyklem – Školka blízká přírodě završenou mezinárodní konferencí v Praze a exkurzemi v Berlíně.

 

V Sundaře vede tyto akce:

Hrníčkárna – koučovací hra pro dospělé

֍