Úvod do Naam jógy a spirituální moudrosti

V rámci dvou nedělních setkání uvedeme dva interaktivní semináře o základních principech fungování přírody, vesmíru a života vůbec.

Semináře o studiu principů fungování života nám doslova otevřou svět, který se skrývá za oponou. Vychází z Univerzální kabaly, ty první, kterými projdeme v úvodním kurzu, pak můžeme vidět jako kabalistickou astrologii. Budeme se bavit o planetách, zvědomíme si, jaký mají vliv na náš život. Nečekejte však klasickou astrologii. Kabala je matkou věd, je matkou spirituality a vychází z přesných matematických principů. Jako taková zde byla první před astrologií i psychologií. Díky znalosti těchto principů začnete chápat, proč se vám v životě dějí věci, které se vám dějí, proč jsou lidé okolo vás takoví, jací jsou a vysvětlíme si, jakou máte v tom všem roli, jaký je účel toho, že chodíme po Zemi a jaký přístup ke svému životu můžeme zvolit. Tato moudrost přináší velké množství milosti a soucitu a otevírá nás velkému pochopení a spojení s vyššími principy nás samých i vesmíru obecně.

Jak bude vypadat 1. setkání:

1. Spirituální moudrost – odkud to přišlo a popis, jak to souvisí s jógou, vysvětlení, co je to Naam joga a odkud se bere).
2. Karma – co to je karma a 6 vlivů – odkud se bere karma.
3. Zákon manifestace a trojúhelník existence – zákon kauzality (příčiny a následky).
4. Planety – jejich pojmenování, charakteristiky, jak s tím můžeme pracovat + zvědomíme si jednu planetu – co znamená, co ovlivňuje, výpočet na místě.

Program pro 2. setkání:

Na druhém setkání se podíváme na princip načasování podle planet, řekneme si, jaké období našeho života jaká planeta ovládá. Co to pro nás znamená a jak se podle toho můžeme vědomě rozhodovat zejména o důležitých milnících našeho života. Budeme si také povídat o Měsíci a proč s ním máme pracovat, proč jsou všude rituály, které souvisí s fází Měsíce. Zvědomíme si znovu jaké dny v týdnu jaká planeta ovládá. Dáme dohromady tři úrovně principů, jak se na načasování našich aktivit dívat a sami pak budete schopni nejdřív pozorovat a poté řídit události ve vašem životě tak, aby plynuly a přinášely vám úspěch a lehkost.

Co se naučíte:
· Co je to osobní roční cyklus a cyklus Země.
· Čím jsou jednotlivé fáze ročního cyklu ovlivněny.
· Měsíc – fáze úplňku a novoluní a jak s nimi pracovat.
· Dny v týdnu – který co ovlivňuje.

Prakticky:
· Na místě si vypočítáte svůj osobní roční cyklus.
· Budete si umět vypočítat konkrétní data hlavních událostí vašeho života, např. svatby.

Tyto principy vás mohou doprovázet po celý život. Budete vědět, kdy začít projekt, kdy začít nové zaměstnání, kdy se stěhovat, kdy jít do nového vztahu. Začnete pomalu vnímat esenci jednotlivých období a budete schopni svůj život začít přizpůsobovat těmto cyklům. Vše můžete aplikovat na vaše příbuzné a nejbližší, to vám přinese velkou dávku porozumění a trpělivosti.

Můžete se na každou část přihlásit samostatně, vybrat si jen cvičení nebo jen seminář.

„Žádný kurz ani seminář za vás nemůže udělat práci, která má být udělána vámi. Může vám pomoci, popostrčit vás, ale ten krok musíte udělat vy samy. Bude to bolet. Bude to mimo vaši komfortní zónu. Budete postaveni před rozhodnutí, kterým se bráníte. Budete zametat všechen nepořádek, který uvnitř budete postupně nacházet. Možná to zní drasticky, ale to štěstí, nepodmíněná láska a radost se nachází za tím vším. Postupně se naučíte, že utrpení je nutnou součástí života tady na Zemi, ale trpět už je vaše volba. Opravdu je to cesta, na které dokážete dojít k osvícení. Již v tomto životě. Nikdo se té cestě nevyhne. Můžete ji odložit, můžete říct, že na ni nemáte teď čas, ale věřte mi, nikdy nebyl lepší čas než teď. Jiný čas, než teď, neexistuje. Pojďte spolu semnou po této cestě a odhalte tajemství vlastní síly a daru života.“

Shakti Naam jóga – lekce

Před oběma semináři bude prodloužená lekce Shakti Naam jógy, které se můžete zúčastnit, budete-li chtít.

Shakti Naam jóga, jóga nesmrtelnosti, jak se jí říká, dokáže krásně aktivovat, zrelaxovat celé tělo, mysl, otevřít srdce a harmonizovat duši. Ať už na lekci přijdete v jakémkoli naladění, budete odcházet klidní, s jasnou myslí. Problémy, kterým čelíte se promění v okolnosti, které dokážete uchopit a překonat. Silně aktivujete váš imunitní systém, což je v dnešní době velmi potřeba. Vytvoříte kolem sebe ochranné světlo, které vás bude doprovázet a vaše energie bude dále harmonizovat i vaši rodinu a lidi, se kterými budete jednat. Přinesete do svého života velkou dávku světla. Je to nádherná zkušenost, která dokáže upřímně pozvednout váš život.

Každá lekce Shakti Naam jógy v sobě nese esenci zklidnění a harmonizace. Nervový systém je jedním ze základních kamenů našeho spokojeného života. Jeho základ nacházíme v oblasti břicha, ve stejné oblasti se nachází také síla naší vůle. Když chceme něčeho v životě dosáhnout, potřebujeme silnou vůli a disciplínu. Zároveň potřebujeme posílit náš nervový systém, který určuje naše reakce, naše rozhodování, naši kapacitu reagovat nebo nereagovat na to, co se nám v životě děje. Abychom mohli dělat vědomá rozhodnutí, potřebujeme zklidnit svou mysl natolik, že ji dokážeme vnímat. Mysl nejde zastavit, je od toho, aby myslela. Dokážeme však ovládat některé své myšlenky a volit, kterým věnujeme naši pozornost. Vše, čemu věnujeme pozornost roste. Co chceme, aby v našem životě rostlo? Problémy? Strachy? Nebo naděje a víra ve splnění našich přání? Víra v to, že i my můžeme žít naprosto naplněný život v hojnosti?

První neděli cvičení Shakti Naam joga pro posílení nervového systému (zklidnění mysli).

A druhou Shakti Naam joga pro emoční rovnováhu (hormonální systém).

Na lekci budeme pracovat s posilovacími prvky a kardiem a speciálně se zaměříme na dech. Použijeme pránické dechy a mantry, které si vyžadují dlouhé výdechy, abychom zpomalili rytmus našeho dechu na 2-3 dechy za minutu.

Na lekci není třeba nic speciálního, vše bude na místě připravené. Lekce je vhodná pro všechny.

Těším se na vás

Míša

Den a čas: neděle 28. 11. a 12. 12. 2021

17–19 seminář
15–16:40 lekce Shakti Naam jógy s meditací

Lektor: Michaela Matochová

cena: 390 Kč / 1 seminář
690 Kč / oba semináře
500 Kč / seminář a lekce
960 Kč / oba semináře a lekce
210 Kč / samostatná lekce Shakti Naam jógy před seminářem

Přihlášení přes formulář (počet míst je omezený). Po přihlášení a uhrazení částky obdržíte potvrzovací e-mail.

Kde: Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava–Poruba   www.sundara.cz