Zouk

 Milujete tanec? Říká Vám něco pojem „Social latin dance“ nebo „Street latin“? Tzv. “ Social dance“ jsou tance, se kterými se většinou potkáte na párty či tančírnách v různých klubech. Při pohledu na parket se Vám zdá, že koukáte na partu přátel, kteří si spolu přišli zatancovat. Výhodou těchto tanců je, že pro jejich naučení nepotřebujete stálého partnera. I na párty přeci můžete jít tancovat s tím, kdo Vás zrovna k tanci vyzve.

K „Social dance“ se řadí například Salsa, Marengue, Bachata, Kizomba a také Zouk. Právě poslední z uvedených tanců, tady Zouk, se máte šanci u nás ve studiu naučit. Zouk je párový tanec, který má své kořeny v populární Lambádě. Současně byl také ovlivněn i jinými brazilskými tanci jako jsou Samba de Gafieira či Forró nebo dokonce i hip-hopem. Podle toho, čím byl ovlivněn, existují i jeho různé podoby. Zde ve studiu se budeme věnovat tzv. Brazilskému Zouku ( Zouk Brasileiro), jehož tvůrci jsou Adilio Porto a Renata Pecanha. Tento styl je pomalejší a při tanci je specifický využitím pohybů celého těla včetně hlavy.

Lekce Zouku vede úžasný mladý pár Nikol Plívová a Jan Fajmon, vynikající lektoři, tanečníci, milí krásní inspirativní lidé, kteří tancují naplno a srdcem. Jejich vstřícný přístup, jedinečná a vtipná výuka plná optimismu je opravdu jedinečným zážitkem a plně Vás vtáhne do krásného světa tohoto tance.

Myslíte si, že klub plný tanečníků vlnících se v rytmu hudby lze spatřit pouze ve filmech? Omyl! Naučte se s námi tancovat Zouk a můžete být součástí takových párty… Nebo třeba tančete jen tak pro sebe, pro radost. Tyto taneční lekce pro Vás budou nezapomenutelným zážitkem. ☺

Těší se na Vás ♥

 

Nikol a Honza

 

      Den a čas kurzu: tento kurz bude probíhat pouze ve formě workshopů

Lektor: Nikol Plívová a Jan Fajmon

Zahájení kurzu: připravujeme