Zvukohrátky – koncert meditační muziky

Je nám velkým potěšením pozvat Vás opět na večer plný léčivé hudby – překrásný večerní relaxačně-meditační koncert vynikajícího muzikanta Zdeňka Hladíka z Bratislavy. Jeho hudba stejně jako jeho jméno hladí duši…

Koncert hudebních nástrojů s muzikoterapeutickým zvukem je pro někoho zvukovou lázní, pro jiné pouhou relaxací, ale mnohé posluchače přivedou až do meditačních stavů. Koncerty které vychází z učení starých indických rág jsou vždy hlubokým vnitřním zážitkem. Můžete se těšit na zvuk sitáru, surbaharu (basový sitár), hang drumů, thereminu, zvukovou lázeň Tubular Bells a mnoha dalších laskavých hudebních instrumentů.
 
Během koncertu můžete sedět nebo pohodlně relaxovat v leže na karimatkách a polštářcích. Po koncertě je možno zůstat na krátký workshop a povídání a dozvědět se o zvuku a jeho síle něco navíc.
Ukázku hudby, kterou uslyšíte na koncertě si můžete poslechnout zde https://www.youtube.com/watch?v=Xc9H28Dj_Lg
 
O Zdeňkovi
Zdeněk je úžasný muzikant a můžete ho slyšet na spoustě koncertech a festivalech po celé České i Slovenské republice. To není ale zdaleka vše. Prošel si mnoha žánry, až našel své místo u sitáru a etnických hudebních nástrojů. Jeho hudba a zkušenost s ní ho postupně vedou k mnoha dalším aktivitám.
Zabývá se hudební pedagogikou, učením a hudebními terapiemi, pořádá překrásné hudební zážitkové workshopy pro děti i dospělé.
 
Podle něj je tu hudba především pro to, aby nám dělala radost. Aby pracovala s našimi emocemi, uvolňovala bloky a vypovídala nám o nás samotných. Zvuk je mocné médium, které dokáže rozvibrovat naše podvědomí i celý náš organizmus.
Hudba působí na naše emoce, podvědomí ale hlavně svou vibrací dokáže mnohé odblokovat. Je to komplexní a mocný nástroj, tak přirozený, že si mnohdy ani neuvědomujeme jeho sílu. Nikoho nepřekvapí že zvuk dokáže čistit brýle, řezat sklo, nebo rozbít skálu. Jak asi tato energie působí na náš organizmus? Dozvíte se… 🙂
 
A jak Zdeněk říká:
„Údělem hudby není abychom roky dřeli na nějaký nástroj. Ale abychom vnímali radost z našeho tvoření a postupné virtuozity.
Je potřeba hledat cesty jak vzbuzovat zájem, kreativitu, lásku a radost z hudby.“ A to se mu nádherně daří!
 
Více o Zdeňkovi pak naleznete na www.sitarandi.com

 

Přijďte si pro pohlazení na duši…

Těší se na vás

Zdenek

Den a čas workshopu: čtvrtek 26. 9. 2019 19:30-21:00

Lektor: Zdeněk Hladík

Rezervace a přihlášení: e-mailem na info@sundara.cz nebo na tel.: (+420) 603 229 867 (počet míst je omezený)

Kde: Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava–Poruba   www.sundara.cz