Zamávej na měsíc – pohádka pro děti

Je nám velkým potěšením pozvat Vás již po čtvrté na nádhernou léčivou interaktivní hudební pohádku pro děti muzikanta Zdeňka Hladíka z Bratislavy. Srdečně zveme děti i rodiče tentokrát na cestu skřítka, který se toužil dostat na Měsíc.

Podle nových psychologických výzkumů zrcadlíme emoce, se kterými nás někdo osloví. Proto se samovolně usmějeme hned jak se někdo usměje na nás. Trpaslíci to ví už dávno. 🙂

V pohádkovém příběhu na toto téma děti aktivně vyjadřují nálady, charakter prostředí i dramatičnost děje pomocí základních vlastností zvuku. Aktivně se zapojují do hudebně-zvukové tvorby příběhu a nevědomky se seznamují s tajem a zákonitostmi hudby. Vyzkouší si mimo jiné i jak zvuk dokáže malovat krásné vzory. Rozšiřují si sluchovou představivost, schopnost analyzovat a vše propojují s intonační a rytmickou dovedností. Děti se na své cestě kromě obvyklých muzikoterapeutických nástrojů setkají i s hudebními unikáty.

Pro tvorbu zvuků jsou převážně využity muzikoterapeutické nástroje s čistým přirozeným laděním a hlasitostí vhodnou právě pro malé děti. např. sitar, hangdrum, kalimba, fujara, tibetské mísy atd. Navíc jsou to nástroje, které skvěle propojují jednotlivá etnika. Hudební nástroje určené pro muzikoterapii inspirují svým zvukem.

O Zdeňkovi

Zdeněk je úžasný muzikant a můžete ho slyšet na spoustě koncertech a festivalech po celé České i Slovenské republice. To není ale zdaleka vše. Prošel si mnoha žánry, až našel své místo u sitáru a etnických hudebních nástrojů. Jeho hudba a zkušenost s ní ho postupně vedou k mnoha dalším aktivitám.
Zabývá se hudební pedagogikou, učením a hudebními terapiemi, pořádá překrásné hudební zážitkové workshopy pro děti i dospělé.
 
Podle něj je tu hudba především pro to, aby nám dělala radost. Aby pracovala s našimi emocemi, uvolňovala bloky a vypovídala nám o nás samotných. Zvuk je mocné médium, které dokáže rozvibrovat naše podvědomí i celý náš organizmus.
Hudba působí na naše emoce, podvědomí ale hlavně svou vibrací dokáže mnohé odblokovat. Je to komplexní a mocný nástroj, tak přirozený, že si mnohdy ani neuvědomujeme jeho sílu. Nikoho nepřekvapí že zvuk dokáže čistit brýle, řezat sklo, nebo rozbít skálu. Jak asi tato energie působí na náš organizmus? Dozvíte se… 🙂
 
A jak Zdeněk říká:
„Údělem hudby není abychom roky dřeli na nějaký nástroj. Ale abychom vnímali radost z našeho tvoření a postupné virtuozity.
Je potřeba hledat cesty jak vzbuzovat zájem, kreativitu, lásku a radost z hudby.“ A to se mu nádherně daří!
 
Více o Zdeňkovi pak naleznete na www.sitarandi.com
 
Přijďte si se svými dětmi pro pohlazení na duši…

 

Těšíme se na vás

Zdeněk

Den a čas pohádky: čtvrtek 26. 9. 2019 17:00-18:00

Lektor: Zdeněk Hladík

Rezervace a přihlášení: e-mailem na info@sundara.cz nebo na tel.: (+420) 603 229 867 (počet míst je omezený)

Kde: Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava–Poruba   www.sundara.cz