Rituál zrození bubnu

Je správný čas pro zrození vašeho vlastního rituálního (šamanského) bubnu?

Potřebujete jen starý ručník pod buben/kůži (šířka cca +20cm k průměru bubnu), svačinu, jeden volný den (okolo 12-16 hodin) a vědomý záměr. Kůže je předem očištěná a připravena. Rituál je dlouhý a náročný, je vhodná vědomá příprava, odpočinek a organizace potřebného času. Součástí rituálu je delší úvodní sdílení a hudba podporující proces, průchod.

Pro výběr kůže a velikosti bubnů pár informací a tipů:

1) v odolnosti a životnosti kůže vydrží víc kravská kůže, doporučuji zvláště při záměru užívat buben převážně v přírodě/venku, větší vlhkosti apod.
Jelení kůže proto tyto účely rychleji nasává vlhkost a ztrácí napětí, proto je vhodnější spíše dovnitř a vyžaduje trochu opatrnější zacházení, také její životnost ve srovnání s kravskou kůží je obecně kratší. Existují výjimky z tohoto pravidla, záleží též na zacházení a vlivech opotřebení.

2) co do velikosti:
Malý buben (30 cm) je ideální cestovní buben, je lehký, snadno sbalitelný, odolnější ve vlhku, dostačující na rituální práci, svou velikostí je dozvuk omezený, kratší.
Střední buben (40 cm) je univerzální buben, zlatý střed, trochu těžší, dozvuk je středně dlouhý.
Velký buben (50 cm) je vhodný hlavně pro velkou skupinovou práci, nebo při hlubší práci se zvukem, pro většinu lidí je spíše předimenzovaný, pro ženy obvykle až příliš těžký, takže dobré zvážit.

3) nemáte-li jasno, prosím zkonzultujte své záměry s Robertem, též máte-li velmi konkrétní představu ohledně použití bubnu, může pak doporučit a cíleně vybrat vhodnou kůži.

Závazné přihlášky nejpozději týden před rituálem, prosím uveďte vaše jméno, mobil a velikost a kůži bubnu, který chcete, připojte informace, podrobnosti ke způsobu užívání bubnu, pokud máte specifické přání.

Těší se na vás

Robert

Den a čas workshopu: sobota 13. 6. 2020 10–1:00

Provází Robert Prokeš

Rezervace a přihlášení: e-mailem na info@sundara.cz nebo na tel.: (+420) 603 229 867 nebo přes formulář (počet míst je omezený)

Platba po přihlášení převodem na účet 2601498325 / 2010 FIO banka (do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno a název akce) nebo v hotovosti na recepci studia Sundara.

Kde: Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava–Poruba   www.sundara.cz