Léčivá pohádka pro děti o princezně, která nic neslyšela

Milí přátelé, rodiče a děti, je nám velkým potěšením pozvat Vás na druhé opakování nádherné léčivé hudební pohádky pro děti vynikajícího muzikanta, pedagoga a muziko-terapeuta Zdeňka Hladíka, který k nám opět přijede až z Bratislavy! Již jeho jméno… stejně jako on sám a jeho hudba… hladí duši…

Jedná se o interaktivní pohádkový koncert, kde s dětmi společně vyprávíme pohádku a pomocí zvuků tvoříme prostředí, děj, jednotlivé postavy apod. Děti tak automaticky a přirozeně vnímají zvuk a dávají ho do souvislostí. Uvědomují si jeho délku, barvu, sílu i výšku a přiřazují ho různým činnostem. Nakonec při rekapitulaci rozvíjí svou zvukovou paměť. Děti se v žádném případě nedělí na „hudebně nadané a nenadané“ a ani se tak necítí.

Pro tvorbu zvuků jsou převážně využity muzikoterapeutické nástroje s čistým přirozeným laděním a hlasitostí vhodnou právě pro malé děti. Např. sitar, hangdrum, kalimba, fujara, tibetské mísy atd. Navíc jsou to nástroje, které skvěle propojují jednotlivá etnika.
Hudební nástroje určené pro muzikoterapii inspirují svým zvukem.

Zdeněk Hladík je převážně úžasný muzikant a můžete ho slyšet na spoustě koncertech a festivalech po celé České i Slovenské republice. To není ale zdaleka vše. Prošel si mnoha žánry, až našel své místo u sitáru a etnických hudebních nástrojů. Jeho hudba a zkušenost s ní ho postupně vedou k mnoha dalším aktivitám. Zabývá se hudební pedagogikou, učením a hudebními terapiemi, pořádá překrásné hudební zážitkové a léčivé workshopy pro děti i dospělé.

A jak Zdeněk říká: „Údělem hudby není, abychom roky dřeli na nějaký nástroj. Ale abychom vnímali radost z našeho tvoření a postupné virtuozity. Je potřeba hledat cesty jak vzbuzovat zájem, kreativitu, lásku a radost z hudby.“

A to se tomuto úchvatnému muzikantovi Zdeňkovi Hladíkovi opravdu nádherně daří!

Přijďte si s vašimi dětmi pro pohlazení na duši. Pohádka trvá 45-60 minut. Doporučený věk dětí 3-12 let.

Těšíme se na vás ♥

Lenka a Zdeněk

Den a čas přednášky: úterý 25. 6. 2019 17:00-18:00

Lektor: Zdeněk Hladík

Rezervace a přihlášení: e-mailem na info@sundara.cz nebo na tel.: (+420) 603 229 867 (počet míst je omezený)

Kde: Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava–Poruba   www.sundara.cz