…aneb JAK LÉPE POCHOPIT SVÉ DĚTI A NEBÁT SE NASTAVIT HRANICE

Chcete pro své děti jen to nejlepší?

Hledáte správnou míru respektu jednoho k druhému?

Víte, co je to být zodpovědný vůči vašim dětem?

Chcete pochopit, proč vaše děti „zlobí“?

Co se na přednášce Rozdíl mezi hodným a zodpovědným rodičem dozvíte?

Mnoho rodičů se domnívá, že přesně ví, co si jejich děti myslí. Řada z nich za děti odpovídá a rozhoduje, neboť většina z nich chce pro své děti jen to nejlepší. Ale také si myslí, že dobře vědí, co to „nejlepší“ je.

Rodiče často rozhodují za dítě, aniž by se ho zeptali, jestli s tím souhlasí. Mnoho rodičů si myslí, že děti věcem nerozumí a že na tohle či ono jsou ještě malí. Jenže to je velký omyl.

Výchova je dlouhý proces a jeho důležitou součástí je umění vzájemně si naslouchat a respektovat se.

Jenže…

Co to vlastně je respektovat? Kde je ta správná míra respektu jednoho k druhému? Kde máme být pevní a kde shovívaví? Drtivá většina rodičů to dělá přesně naopak. Jsou „měcí“ tam, kde by měli vést a zbytečně jsou tvrdí tam, kde by měli být trpěliví a laskaví.

A kde je ta odpověď? Na počátku všeho je náš pocit. Pak přijetí, že naše děti nejsou hloupé a rozumí úplně všemu, co jim říkáme, i neříkáme. Avšak mnohdy moc nerozumí tomu, proč něco říkáme a něco jiného děláme.

A tak … reagují po svém.

A my se v tom často točíme s nimi a nerozumíme jeden druhému.

Pojďme pochopit rozdíl v našem nastavení. Uslyšíte návody a rady, jak si s dětmi zjednodušit život a udělat ho pro obě strany svobodnější. Ujasníte si, co je pro vás a vaše děti dobře a co špatně. Renáta Cholevíková vás navede na nové cesty, které jste třeba dosud neviděli a budete tak moci lépe porozumět sobě i svému dítěti. ♥

Co je důležité si uvědomit?

Vaše dítě od vás NEočekává, že…

 • budete vždy k dispozici,
 • budete vždy 100%,
 • mu vždy vyhovíte,
 • si s ním budete vždy hrát,
 • si vždy budete vědět rady,
 • se budete trápit ve vztahu, ve kterém jste nešťastní, jenom abyste mu nerozbili rodinu,
 • se mu obětujete,
 • dostane bezchybný servis – 5 x denně jídlo, vždy nové oblečení, plný program a jeho neustále štěstí.

Vaše dítě potřebuje…

 • abyste mu důvěřovali,
 • slyšet váš nesouhlas, pokud to tak cítíte a stát si za ním (bez pocitu viny a beze strachu, že o něj přijdete, nebo že vás nebude mít rádo),
 • potřebuje vidět vaše chyby, ale také řešení problému, uznání chyby a případně omluvu či nápravu,
 • znát vaše názory a způsob, jakým komunikujete s lidmi,
 • vidět vás v konfliktních situacích, které mají nějaký zdárný konec,
 • abyste mu důvěřovali,
 • slyšet pravdu, ať je jakákoliv,
 • abyste byli věrni sobě a abyste chtěli být v životě šťastní,
 • občas se nudit !!! protože nuda je nádherný stav, kdy dítě začne poslouchat svoji duši,
 • být s lidmi, kteří žijí v lásce a milují život,
 • abyste mu důvěřovali, že tohle všechno zvládne a pochopí!

 

 

„DĚTI MÁLOKDY UDĚLAJÍ TO, CO PO NICH CHCEME,

ALE NEMAJÍ PROBLÉM NÁS NAPODOBIT.“

 

 

Komu je přednáška Rozdíl mezi hodným a zodpovědným rodičem určena?

 • Rodičům, kteří se zajímají o to, jak žít s dětmi v pohodě, respektu a lásce a nezbláznit se. 🙂

 • Rodičům, kteří se zajímají o to, co jim jejich děti zrcadlí, proč se chovají určitým způsobem a proč děti někdy neposlouchají.

 • Rodičům, které zajímá, co je to být zodpovědný vůči svým dětem a jakým chybám a „dobrým úmyslům“ se vyvarovat, neboť nejvíce rodičovských chyb a ublížení, děláme pod záměrem dobrého úmyslu.

Děti jsou naše malá zrcadla a čím více se nám nelíbí, jak se naše děti chovají, tím větší zrcadlo nám nastavují.

Děti do přibližně 6 let naráží na nerovnováhy rodičů a v nich si utváří svoje zákony o sobě, o vztazích, o světě. Čím více děti „zlobí“, tím větší rozpor v sobě rodiče mají.

֍

Tento věk je ideální pro pochopení vzájemného zrcadlení a odstranění blokací, které u dětí touto nerovnováhou vznikají. Pokud se tyto projevy neodstraní, vzniká u dítěte blok, který se stává vzorcem pro jeho život. Velmi často můžeme potkat vzdorující děti ve školkovém věku, kdy děti bojují za rovnováhu v rodině. Pokud rodiče nepochopí, pak dítě buď rezignuje a stane se apatickým, stane se obětí či chudákem a nebo zvolí druhý extrém a přejde do boje či opozice.

Kdo je Renáta Cholevíková?

Renátka je krásná bytost, úžasný člověk, životní optimista a nadšenec, pátrač životních souvislostí a podvědomých bloků, které nás brzdí na naší cestě ke štěstí. Poradce a terapeut v oblasti komunikace, výchovy, partnerství a mezilidských vztahů s kineziologickým zaměřením, lektorka Montessori kurzů, pořadatelka letních prožitkových pobytů pro rodiny s dětmi a neskutečně inspirativní žena.

Ve svých přednáškách vychází jak z mnohaletých zkušeností své terapeutické praxe, tak ze svých vlastních osobních zkušeností a prožitků. Pomáhá dnes lidem najít cestu k sobě, k partnerovi a k dětem.

POMÁHÁ VYTVÁŘET SVĚT, VE KTERÉM JE BEZPEČNÉ MILOVAT JEDEN DRUHÉHO.

 

„Tlumočím vzájemně jazyk dospělých a jazyk dětí a pomáhám tak najít společnou cestu k vzájemnému pochopení a lásce. Jazyk dospělých se pak ještě dělí na jazyk mužský a ženský a z něj plyne tolik nedorozumění. Má to ale jedno řešení. Říká se tomu umění komunikace. Nejdůležitější aspekt ve vztazích mezi lidmi. Lidé v dnešním uspěchaném světě na něj tak trošku zapomněli.“ Renča
Renáta Cholevíková

Reference

 

Paní Cholevíková, z celého srdce vám děkujeme za našeho syna, po setkání s vámi ihned přestal koktat a zadrhávat se v řeči. Je to neuvěřitelné, jak začal komunikovat a jak nám dává „sežrat“ tu naši nekomunikaci! Je to pro nás těžké, ale syn už se teď nenechá a je neodbytný, jak chce rozumět našim pocitům. Je trpělivý, dává nám čas a my žasneme nad tím, jak je skvělý. Moc, moc, moc děkujeme.

Pavla a Ondřej

Dobrý den paní Cholevíková, když mě k vám prvně moje žena dotáhla, vůbec jsem s vámi nechtěl pracovat, nevěřil jsem, že jste schopná něco ovlivnit. Když jsem však viděl okamžitou změnu u našeho syna, přesvědčila jste mně. Klobouk dolů za vaši práci. Rád se příště přijdu poradit i já, když budu mít problém. Přeji vám jen to dobré.

Tomáš

Dnes jsem byla na vaší přednášce, byla úžasná. Svou přednáškou jste mi odpověděla na spoustu otázek, které v sobě denně řeším jako máma a které jsem řešila v praxi jako učitelka.

Bohumila

Přednášky od paní Renáty se mi moc líbí, jelikož jsou velmi inspirující a obohacující. Pěkně paní Renáta vysvětluje psychosomatiku nemoci, mezilidské vztahy, ať už k partnerům, k sobě samé, k dětem a ke společnosti. Upozorňuje na to, že není zapotřebí se stydět za své chyby, které děláme. Ba naopak z našich chyb můžeme vytěžit mnohem více, stačí být jen otevření a naslouchat, co kdo přináší za informace 😊. Ale o tom více uslyšíte až na přednášce, která vás může navést na tu vaši jedinečnou cestu životem.

Tereza

Reni, jsem tak šťastná, že mi tě pan Bůh poslal do cesty, je mi o tolik líp, jsem klidnější, jsem si mnohem více jistá, víc si věřím. Manžel je milejší a takový trpělivější. Dcerka usíná sama, málo pláče, ani na očkování téměř neplakala a druhá dcerka je taky úžasná. Mám na čem pracovat, vracím se k nahrávce s tebou a pokaždé mi dochází další a další souvislosti a všechno dává smysl. Děkuji z celého srdce.

Kristýna

Co se na přednášce nedozvíte:

Jeden správný univerzální návod.

Že má vaše dítě nějakou poruchu.

Že něco nejde změnit.

Že špatné je vaše dítě, že je s ním něco v nepořádku, že něco nezvládne. Že má nějaký nevyřešitelný problém, případně cokoliv dalšího vás napadá s předložkou NEJDE.

🙂

Rodičovství není trvalý a neměnný stav, není to trápení, obětování a není to ani vize o dokonalé rodince.

RODIČOVSTVÍ JE VAŠE CESTA S VAŠIMI DĚTMI.

Vaše děti vás potřebují takové, jací opravdu jste a potřebují, abyste je přijali takové jací jsou oni.

A je úplně jedno, jak to má vaše sestra, vaši sousedi či vaši rodiče. Oni nežijí váš život a nejsou ve vaši kůži. Mají jiné životní zkušenosti a vaše děti jiné podmínky pro život.

Všechny problémy se vyřeší ve chvíli, kdy budete opravdoví a překonáte strach. Vy i vaše děti.

ROZDÍL MEZI HODNÝM A ZODPOVĚDNÝM RODIČEM

Délka videozáznamu online přednášky: 2 hodiny

Přednášející: Renáta Cholevíková

Cena: ZDARMA (původní cena 390 Kč)

 

Krásnou inspirativní přednášku Rozdíl mezi hodným a zodpovědným rodičem jsme pro velký zájem a úspěch pořádali již několikrát v našem krásném studiu Sundara a jelikož zájem lidí o ni stále neutuchal, rozhodli jsme se ji natočit ve video podobě. Vy ji tak můžete s radostí sledovat či poslouchat z pohodlí vašeho domova v jakémkoliv pro Vás vhodném čase a co je skvělé, tak třeba také opakovaně. Je v ní totiž tolik cenných zajímavých informací a pohledů, že je často nejde všechny najednou kompletně a plně pojmout do všech souvislostí v našem životě… Takže ta možnost se k nim znovu vracet a dále z nich čerpat je velkou výhodou.

NÁŠ DÁREK PRO VÁS ♥

V tomto čase, kdy naše rodinné vztahy jsou zkoušené více, než kdy jindy, rozhodli jsme se věnovat vám tento záznam zdarma a pomoci Vám překlenout náročné období.