O RITUÁLECH A HRANICÍCH V NAŠICH ŽIVOTECH A RODINÁCH, POTŘEBNÝCH JISTOTÁCH A POCITU BEZPEČÍ PRO NAŠE DĚTI I NÁS DOSPĚLÉ

Chcete do vašeho života vnést jistotu, bezpečí, pocit sounáležitosti?

Toužíte vyměnit všednost stereotypu za radost, smysl a chuť do života?

Chcete budovat sebeúctu na pevných základech?

Chcete zklidnit vaše děti, dodat jim sebedůvěru a posílit jejich zodpovědnost a samostatnost?

Chcete, aby vaše děti měly svou identitu a zároveň respektovaly druhé?

Chcete se naučit lépe zvládat různé stresové a krizové situace?

O čem je přednáška Rituály a hranice?

Vzpomeňte si na různé – třeba i velmi bláznivé – věci a činnosti, které se vám v dětských letech tolik líbily. I kdyby šlo třeba jen o večerníček, pravděpodobně byste si ho tehdy nedali vzít. Opakující se rituály a tradice totiž pro dětskou duši znamenají jistotu, že je vše tak, jak má být. Pomáhají dětem lépe se přizpůsobit životním změnám nebo se vyrovnat s těžkostmi. Odbourávají stres a napětí.

Pokud připravujete dětem každoroční oslavu, byť by byla docela skromná, posilujete tím jeho sebevědomí – dítě v tento den cítí, že je pro ostatní členy rodiny důležité, že ho potřebují a mají rádi, že mu chtějí udělat radost.

Svému synovi dělám každý rok na snídani k narozeninám lívancový dort. Jsou to vlastně obyčejné jablkové lívance naskládané na sobě, slepované domácí marmeládou a zakysanou smetanou, ale vím, že tento vždy předčí všechny ty oficiální dorty pro účely oslavy. Je to totiž jeho milovaný zvyk.

I v dospělosti je touha po veřejném uznání našich životních změn, jejich oslavě a vědomém prožití, přirozená, jen v naší společnosti zpravidla nenaplněná. Ze všech těch rituálů nám tady zbyla jen svatba a pohřeb a možná právě proto se do nich investují tak absurdní částky! Ale i u drahé svatby často chybí její hlubší smysl.

Možná jste si také všimli, že velké množství lidí v naší společnosti se chová ve 30 jako puberťáci, ve 40 ještě žijí u maminky a v 60 mají umělý obličej dvacetiletého, že více než 50 % manželství se rozvede, prudce roste popularita adrenalinových sportů, na sociálních sítích lidé sdílejí své úspěchy a šťastné chvíle a čekají na odezvu lidí, počet srdíček a lajků, tolik touží po uznání a pochvale… Přemýšleli jste o tom, proč tomu tak je? Já si myslím, že jedním z hlavních důvodů je absence přechodových rituálů v naší společnosti, uznání naší důležitosti na tomto světě rodinou a později okolím, a tím chybějící iniciace do jednotlivých životních etap. Děti i dospělí se zmítají v prolínajících fázích života a chybí jim předěl … doteď to bylo tak a odteď už to bude tak. Každá fáze má své výhody a své omezení. Nese své možnosti a přejímá zodpovědnost.

Abychom mohli převzít zodpovědnost, je třeba si uvědomit výhody s ní spojené. A k tomu nám pomáhají rituály.

 

 

 

„RITUÁLY VYTVÁŘEJÍ STABILITU A PODPORUJÍ RODINNÉ VZTAHY.“

 

 

 

Komu je přednáška Rituály a hranice určena?

  • Všem, kteří by rádi obohatili svůj každodenní život a vnesli do něj více prožitku, radosti a smyslu.

  • Lidem toužícím vnést do svého života jistotu, bezpečí, a také pocit větší propojenosti sami se sebou a se životem jako takovým.

  • Každému, kdo chce budovat sebeúctu na pevných základech.

  • Pro ty, kteří si přejí naučit se lépe a snadněji zvládat různé stresové a krizové situace.

  • Rodičům, kteří potřebují své děti zklidnit, dodat jim sebedůvěru a posílit jejich zodpovědnost za sebe sama.

  • Pro rodiče, kteří chtějí, aby jejich děti měly svou identitu, svůj názor a zároveň respektovaly osobnost, názory a hranice druhých.

  • Maminkám a tatínkům, kteří si přejí, ať jsou jejich děti více samostatné, zvládají snadno plnění úkolů a umí dodržovat sliby.

  • Rodičům i prarodičům, kteří by rádi svým dětem a vnoučatům předali pevný základ a stabilitu do jejich budoucího života.

Co se na přednášce Rituály a hranice dozvíte?

Co je to vlastně rituál a kde všude jeho principu můžete využívat.

Jak rituály vnímají děti a proč jsou pro rodinný život potřebné.

Jak navrátit pomocí rituálů uvědomění, pocit vlastní jistoty a bezpečí.

Na které rituály se dnes již zapomnělo a které dětem a vlastně i dospělým bytostně chybí.

Jak si takový rituál sestavit sami pro sebe, pro svou rodinu, děti, vztahy.

Jak se naučit pomocí rituálů uzavírat kruhy a dělat tlusté čáry s novým začátkem.

Rituály nám velmi pomáhají v situacích, ve kterých jsme ochromeni strachem
a cítíme se bezmocní.

֍

Co je to vlastně rituál?
Rituál = zastavení se, uctění mezníků a předělů na naší cestě.
„Veřejné uznání“ našich životních změn.

Kdo je Renáta Cholevíková?

Renátka je krásná bytost, úžasný člověk, životní optimista a nadšenec, pátrač životních souvislostí a podvědomých bloků, které nás brzdí na naší cestě ke štěstí. Poradce a terapeut v oblasti komunikace, výchovy, partnerství a mezilidských vztahů s kineziologickým zaměřením, lektorka Montessori kurzů, pořadatelka letních prožitkových pobytů pro rodiny s dětmi a neskutečně inspirativní žena.

Ve svých přednáškách vychází jak z mnohaletých zkušeností své terapeutické praxe, tak ze svých vlastních osobních zkušeností a prožitků. Pomáhá dnes lidem najít cestu k sobě, k partnerovi a k dětem.

POMÁHÁ VYTVÁŘET SVĚT, VE KTERÉM JE BEZPEČNÉ MILOVAT JEDEN DRUHÉHO.

„Tlumočím vzájemně jazyk dospělých a jazyk dětí a pomáhám tak najít společnou cestu k vzájemnému pochopení a lásce. Jazyk dospělých se pak ještě dělí na jazyk mužský a ženský a z něj plyne tolik nedorozumění. Má to ale jedno řešení. Říká se tomu umění komunikace. Nejdůležitější aspekt ve vztazích mezi lidmi. Lidé v dnešním uspěchaném světě na něj tak trošku zapomněli.“ Renča
Renáta Cholevíková

Reference

 

Paní Cholevíková, z celého srdce vám děkujeme za našeho syna, po setkání s vámi ihned přestal koktat a zadrhávat se v řeči. Je to neuvěřitelné, jak začal komunikovat a jak nám dává „sežrat“ tu naši nekomunikaci! Je to pro nás těžké, ale syn už se teď nenechá a je neodbytný, jak chce rozumět našim pocitům. Je trpělivý, dává nám čas a my žasneme nad tím, jak je skvělý. Moc, moc, moc děkujeme.

Pavla a Ondřej

Dobrý den paní Cholevíková, když mě k vám prvně moje žena dotáhla, vůbec jsem s vámi nechtěl pracovat, nevěřil jsem, že jste schopná něco ovlivnit. Když jsem však viděl okamžitou změnu u našeho syna, přesvědčila jste mně. Klobouk dolů za vaši práci. Rád se příště přijdu poradit i já, když budu mít problém. Přeji vám jen to dobré.

Tomáš

Dnes jsem byla na vaší přednášce, byla úžasná. Svou přednáškou jste mi odpověděla na spoustu otázek, které v sobě denně řeším jako máma a které jsem řešila v praxi jako učitelka.

Bohumila

Přednášky od paní Renáty se mi moc líbí, jelikož jsou velmi inspirující a obohacující. Pěkně paní Renáta vysvětluje psychosomatiku nemoci, mezilidské vztahy, ať už k partnerům, k sobě samé, k dětem a ke společnosti. Upozorňuje na to, že není zapotřebí se stydět za své chyby, které děláme. Ba naopak z našich chyb můžeme vytěžit mnohem více, stačí být jen otevření a naslouchat, co kdo přináší za informace 😊. Ale o tom více uslyšíte až na přednášce, která vás může navést na tu vaši jedinečnou cestu životem.

Tereza

Reni, jsem tak šťastná, že mi tě pan Bůh poslal do cesty, je mi o tolik líp, jsem klidnější, jsem si mnohem více jistá, víc si věřím. Manžel je milejší a takový trpělivější. Dcerka usíná sama, málo pláče, ani na očkování téměř neplakala a druhá dcerka je taky úžasná. Mám na čem pracovat, vracím se k nahrávce s tebou a pokaždé mi dochází další a další souvislosti a všechno dává smysl. Děkuji z celého srdce.

Kristýna

 

Rituály jsou pro náš rodinný život důležité. Vedle stability nám a našim dětem dávají pocit lásky, vzájemné sounáležitosti a radosti.

Jsou aktivitou, prostřednictvím které ukazujeme dětem naše hodnoty, zvyky, zkušenosti a zároveň jim předáváme naše dědictví.

Rituály mají v sobě poselství, které píšeme my rodiče.​

RITUÁLY A HRANICE – JISTOTA A BEZPEČÍ PRO DĚTI I NÁS

Délka video přednášky: 1,5 hodiny

Přednášející: Renáta Cholevíková

Původní cena: 350 Kč

Speciální vánoční dárek pro vás do konce ledna 2024 s 50 % slevou – pouze 175 Kč 💛

 

Krásnou inspirativní přednášku RItuály a hranice jsme pro velký zájem a úspěch pořádali již několikrát v našem krásném studiu Sundara a jelikož zájem lidí o ni stále neutuchal, rozhodli jsme se ji natočit ve video podobě. Vy ji tak můžete s radostí sledovat či poslouchat z pohodlí vašeho domova v jakémkoliv pro Vás vhodném čase a co je skvělé, tak třeba také opakovaně. Je v ní totiž tolik cenných zajímavých informací a pohledů, že je často nejde všechny najednou kompletně a plně pojmout do všech souvislostí v našem životě… Takže ta možnost se k nim znovu vracet a dále z nich čerpat je velkou výhodou.