„KDYŽ SI NEPŘIZNÁŠ SVOU CHYBU, UDĚLÁŠ DALŠÍ.“

Jak na chyby v našich životech?

Jak začít mluvit tak, aby naše slova neubližovala?

Co Vám přednáška Bacha chyba přinese?

Většina lidí má z vlastní chyby strach, a pokud nějakou udělají, snaží se jí ututlat. Je to dáno prostředím, ve kterém vyrostli. Jestliže celé školství je ve většině případů zaměřeno na práci, kde se prostě chyby nesmí dělat a dostáváme za ně špatné známky, tak po pár letech takového působení, mají lidé zažité vzorce: „Chyba je něco špatného! Chyba je něco, za co je potřeba trest!“

Jenže, jak máme poznat, že jsme udělali chybu, když ji nesmíme udělat? Chyba nám pouze říká, …že takhle NE.

Výzvou pro každého z nás je nebát se dělat chyby a nestydět se za ně. Naučit se chybu si přiznat, přijmout ji a následně opravit nebo se z ní poučit. Chyby pak můžeme sdílet, aby se z nich mohli učit i druzí a aby z nich mohly vznikat průlomové inovace a příležitosti.

„Ty jsi udělala chybu!!!“

„To je špatně!“

„Tys přišel pozdě!“

„Zase jste mi to neposlal!“

„Proč máš pětku!“

„Ty jsi děsný bručoun!“

„Bože ty jsi tlustá!“

„Jéžiši to mají drahé!“

Cítíte ten útok a vyčítání na straně obviňovatele v těchto větách? A cítíte ten pocit viny a obranu na straně druhé? Myslíte, že je taková konverzace nutná? Umíte to vlastně jinak?

Lidé jsou v dnešní době příliš zaměřeni na obviňování druhých za jejich chyby. Proto se oběť útoku začne bránit, místo toho, aby chybu opravila.

Každá chyba má totiž svůj příběh. Za každou chybou je nějaký příběh, o kterém nic nevíte a proto útočíte. Kdybyste totiž znali ten příběh, nikdy by vás nenapadlo útočit. Pojďme spolu změnit pohled na chyby a začít je říkat tak, aby vaše slova neubližovaly.

 

 

 

„TEN, KDO SE NIKDY NEDOPUSTIL CHYBY, SE NIKDY NEPOKUSIL O NĚCO NOVÉHO.“

 

 

 

Komu je přednáška Bacha chyba určena?

Pro vás, kteří se stydíte za své chyby.

Pro vás, kteří jste kritičtí vůči sobě nebo druhým.

Pro vás, kteří káráte svoje děti za jejich chyby a používáte tresty.

Pro vás, kteří chyby vyčítáte, ale rádi byste to uměli jinak.

Pro vás, kteří vidíte chyby místo řešení.

Pro všechny, které téma chyb zajímá.

Nejrychlejší cesta, jak se zbavit chyby, je opravit ji.

֍

Abyste mohli udělat něco, co v srdci považujete za správné, musíte udělat spoustu chyb.

Všechno úspěšné je sérií chyb.

Kdo je Renáta Cholevíková?

Renátka je krásná bytost, úžasný člověk, životní optimista a nadšenec, pátrač životních souvislostí a podvědomých bloků, které nás brzdí na naší cestě ke štěstí. Poradce a terapeut v oblasti komunikace, výchovy, partnerství a mezilidských vztahů s kineziologickým zaměřením, lektorka Montessori kurzů, pořadatelka letních prožitkových pobytů pro rodiny s dětmi a neskutečně inspirativní žena.

Ve svých přednáškách vychází jak z mnohaletých zkušeností své terapeutické praxe, tak ze svých vlastních osobních zkušeností a prožitků. Pomáhá dnes lidem najít cestu k sobě, k partnerovi a k dětem.

POMÁHÁ VYTVÁŘET SVĚT, VE KTERÉM JE BEZPEČNÉ MILOVAT JEDEN DRUHÉHO.

„Tlumočím vzájemně jazyk dospělých a jazyk dětí a pomáhám tak najít společnou cestu k vzájemnému pochopení a lásce. Jazyk dospělých se pak ještě dělí na jazyk mužský a ženský a z něj plyne tolik nedorozumění. Má to ale jedno řešení. Říká se tomu umění komunikace. Nejdůležitější aspekt ve vztazích mezi lidmi. Lidé v dnešním uspěchaném světě na něj tak trošku zapomněli.“ Renča
Renáta Cholevíková

Reference

 

Přednášky od paní Renáty se mi moc líbí, jelikož jsou velmi inspirující a obohacující. Pěkně paní Renáta vysvětluje psychosomatiku nemoci, mezilidské vztahy, ať už k partnerům, k sobě samé, k dětem a ke společnosti. Upozorňuje na to, že není zapotřebí se stydět za své chyby, které děláme. Ba naopak z našich chyb můžeme vytěžit mnohem více, stačí být jen otevření a naslouchat, co kdo přináší za informace 😊. Ale o tom více uslyšíte až na přednášce, která vás může navést na tu vaši jedinečnou cestu životem.

Tereza

Takhle přednáška mě dostala!!! Je vidět, že se stále celý život něčemu učím. Takové obyčejně normální řešení různých situací do života. Jsem nadšená, že takto umožňujete sebevzdělávání. Jsem váš velký fanoušek a děkuji​.

Juliana

Dobrý den paní Cholevíková, když mě k vám prvně moje žena dotáhla, vůbec jsem s vámi nechtěl pracovat, nevěřil jsem, že jste schopná něco ovlivnit. Když jsem však viděl okamžitou změnu u našeho syna, přesvědčila jste mně. Klobouk dolů za vaši práci. Rád se příště přijdu poradit i já, když budu mít problém. Přeji vám jen to dobré.

Tomáš

Přednáška skvělá, Renáta skvělá. Velmi vhodně volené příměry 🙂 To se snad ani nedá nepochopit!

Budu se těšit na shledání v lepších časech.

Díky a zdravím.

Marek

Dnes jsem byla na vaší přednášce, byla úžasná. Svou přednáškou jste mi odpověděla na spoustu otázek, které v sobě denně řeším jako máma a které jsem řešila v praxi jako učitelka.

Bohumila

Co od přednášky nečekejte:

Jeden univerzální návod, kterým se vyřeší všechny chyby ve vašem životě.

Že se naučíte, jak nedělat chyby.

🙂

Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.

Bratrství není v tom, nevidět chyby, ale vytknout je způsobem bratrským.

Chyby byly a budou vždy součástí našich životů. Pozvěte je do svého života a nedělejte z nich drama.

BACHA CHYBA

Délka videozáznamu online přednášky: 110 minut

Přednášející: Renáta Cholevíková

Původní cena: 350 Kč

Speciální vánoční dárek pro vás do konce ledna 2024 s 50 % slevou – pouze 175 Kč 💛

 

Krásnou inspirativní přednášku Bacha chyba jsme pro velký zájem a úspěch pořádali již několikrát v našem krásném studiu Sundara a jelikož zájem lidí o ni stále neutuchal, rozhodli jsme se ji natočit ve video podobě. Vy ji tak můžete s radostí sledovat či poslouchat z pohodlí vašeho domova v jakémkoliv pro Vás vhodném čase a co je skvělé, tak třeba také opakovaně. Je v ní totiž tolik cenných zajímavých informací a pohledů, že je často nejde všechny najednou kompletně a plně pojmout do všech souvislostí v našem životě… Takže ta možnost se k nim znovu vracet a dále z nich čerpat je velkou výhodou.