Čakra jóga – MANIPURA – TŘETÍ ČAKRA

Čakry jsou energetická centra našeho těla, jsou zdrojem energie, která proudí naším tělem. Někdy mohou být čakry blokovány, naše životní energie nemůže volně proudit. Blokace čaker se projevuje na fyzické i psychické úrovni, můžeme se cítit unaveni, bez nálady, můžeme mít různé zdravotní potíže…

Dobrou zprávou je, že čakry můžeme harmonizovat. Slouží nám k tomu vizualizace, afirmace, cvičení jógy, ale také třeba aromaterapie.

Tématem tohoto semináře je třetí čakra – MANIPURA – čakra solárního plexu.

Na začátku semináře si krátce připomeneme první dvě čakry a dotkneme se témat, která v nás mohla otevřít.

Potom přejdeme ke třetí čakře, čakře ohně, trávení, energetického hospodářství, čakře, která otevírá témata sebevědomí, sebeúcty, ega. Pokud čakra funguje, člověk má dostatek energie, má přirozený respekt (úctu) k sobě i ostatním, je spontánní a otevřený, má rád tělesnou aktivitu, dobré jídlo a vyznačuje se emoční vřelostí.

„ Být bojovníkem znamená, naučit se být upřímný v každém okamžiku svého života.“ Chogyam Trungpa.

Na seminář si můžete obléct či přinést něco žlutého.  

Seminář je rozdělen na teoretickou a praktickou část, budeme pracovat sami se sebou, naučíme se vnímat své tělo i emoce, budeme respektovat sami sebe, budeme tady a teď.

Souhrn informací o této čakře obdržíte i v písemné podobě.

Součástí semináře je cvičení jógy, relaxace a krátká meditace.

Jóga není jen cvičení, je to životní filozofie. Jóga zahrnuje všechny stránky života, od pohybu, přes myšlení až po stravu a lidské vztahy. Není to jen o ovládání vlastního těla a životní energie, ale také o mysli a emocích, o sebepoznání. Cílem jogínů je dosažení životní harmonie, v souladu se svým Já. Po harmonii v životě a celistvém zdraví toužíme všichni. Jóga tak může být jednou z cest.

Lekcí vás bude s laskavou a jemnou péčí provázet lektorka Pavlína Sokolová, velká milovnice přírody, instruktorka jógy, detoxikační terapeutka a karmická numeroložka. Vytvoří milý a bezpečný prostor pro vaše sebepoznání a vaši cestu a růst s jógou. 🌱

 

Těší se na Vás

Pavlína

Den a čas semináře: neděle 28. 1. 2024  17:30 – 19:30

Lektor: Pavlína Sokolová

Termíny seminářů:

cena:

420 Kč