Rituály a hranice – jistota a bezpečí pro děti i nás

O rituálech a hranicích v našich životech a rodinách – potřebných jistotách a pocitu bezpečí pro naše děti i nás dospělých si přijďte popovídat ONLINE s vyhledávanou terapeutkou a lektorkou Renatou Cholevíkovou. Přednáška je přínosná nejen pro rodiče. Připojte se z pohodlí vašeho domova ONLINE nebo kdykoliv později si můžete poslechnout záznam přednášky.

Svému synovi dělám každý rok na snídani k narozeninám lívancový dort. Jsou to vlastně obyčejné jablkové lívance naskládané na sobě, slepované domácí marmeládou a zakysanou smetanou, ale vím, že tento vždycky předčí všechny ty oficiální dorty pro účely oslavy. Je to totiž jeho milovaný zvyk.

Jen si vzpomeňte na různé – třeba i velmi bláznivé – věci a činnosti, které se vám v dětských letech tolik líbily. I kdyby šlo třeba jen o večerníček, pravděpodobně byste si ho tehdy nedali vzít. Opakující se rituály totiž pro dětskou duši znamenají jistotu, že je vše tak, jak má být.

Pokud připravujete dětem každoroční oslavu, byť by byla docela skromná, posilujete tím jeho sebevědomí – dítě v tento den cítí, že je pro ostatní členy rodiny důležité, že ho potřebují a mají rádi, že mu chtějí udělat radost. I v dospělosti je touha po veřejném uznání našich životních změn, jejich oslavě a vědomém prožití, přirozená, jen v naší společnosti zpravidla nenaplněná. Ze všech těch rituálů nám tady zbyla jen svatba a pohřeb a možná právě proto se do nich investují tak absurdní částky! Ale i u drahé svatby často chybí její hlubší smysl.

Na které rituály se dnes již zapomnělo a které dětem a vlastně i dospělým bytostně chybí?

Jak navrátit pomocí rituálů uvědomění, pocit vlastní jistoty a bezpečí?

Co je to vlastně rituál a kde všude jeho principu můžete využívat?

Těší se na Vás ♥

Renáta

Den a čas přednášky: ONLINE termín bude upřesněn 2021 19:30–21

Lektor: Renáta Cholevíková

cena: 390 Kč

Přihlášení e-mailem na info@sundara.cz nebo prostřednictvím formulářePo přihlášení a uhrazení částky 390 Kč na č. ú. 2601498325/2010 FIO banka (do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno) Vám zašleme na e-mail odkaz, přes který se 15 minut před začátkem semináře připojíte a přihlásíte k online vysílání. Stačí Vám pouze připojení k internetu. K záznamu se můžete kdykoliv vrátit.

Kde: Studio Sundara, Dvorní 756/9, Ostrava–Poruba   www.sundara.cz