Yin & Jang jóga a TČM (tradiční čínská medicína)

Jaro je časem, kdy se probouzí příroda a my v souladu s přírodou nabíráme energii a otevíráme se směrem ven, budujeme naši sílu, zamýšlíme se nad tím, jestli se dokážeme dostatečně prosadit, realizovat své nápady, jít za něčím novým.

Podle tradiční čínské medicíny souvisí období březen a duben s okruhem játra a žlučník, pod který spadají například oči, nadledvinky, periferní nervový systém a hlava. Tento okruh je spojen s obdobím očistných kůr, jarní únavou, hněvem, alergiemi, zpracováváním tuků, cukrů, vitamínů atd.

Tento workshop Yin & Jang jóga a TČM (okruh játra, žlučník a element dřevo) jsou dvě hodiny nabité teorií a jógovou praxí, která posílí a podpoří správné fungování příslušného orgánového okruhu a elementu, který mimo jiné ovlivňuje i naši psychiku.

Získáte informace o vhodné výživě, dozvíte se, co vše pod jednotlivé okruhy spadá, jak se projevuje oslabení okruhů a čím můžeme jejich fungování posílit.

Budeme se věnovat okruhu játra, žlučník a elementu dřevo. Jaro je obdobím jater, obdobím nových začátků, po zimě se probouzíme a jdeme do akce. Právě v tomto období je okruh játra, žlučník nejaktivnější.

Okruh játra, žlučník ve zvýšené míře čistí náš organismus, z přijatých živin vyrábí a rozesílá do těla potřebnou energii (vitamíny, bílkoviny, cholesterol, cukr a další).

Je to období očistných kůr, odlehčené stravy, jarního detoxu, je to období aktivity v přírodě (chůze, běh, turistika, kolo), ale i možné období jarní únavy, alergií a hněvu, pod okruh jater spadají i naše oči.

V praktické části uvolníte v jógových pozicích meridiány žlučníku a jater, posílíte vaše oči, v relaxaci a krátké meditaci prozkoumáte váš vnitřní prostor a naladíte se sami na sebe. Energetickým zvukem jater je slabika Šýýý.

Ze získaných informací můžete to, co vás osloví přirozeně začlenit do svého života.

Přijďte podpořit a vyladit váš okruh játra, žlučník, vykročte odpočati do jara a nových začátků.

Tímto krásným workshopem vás provede úžasná Pavlína Sokolová, velká milovnice přírody, instruktorka jógy, detoxikační terapeutka a karmická numeroložka. Máte se určitě na co těšit. 

S sebou si vezměte dobrou náladu 😊, blok a tužku. 

Naslouchejte chvíli sami sobě, svému tělu, uvědomte si své emoce, svůj dech. Vnímejte propojení s přírodou a energiemi, které nás obklopují v jednotlivých obdobích roku.

 

Těší se na Vás

Pavlína

Den a čas workshopu: neděle 26. 3. 2023  17:30 – 19:30 h

Lektor: Pavlína Sokolová

cena: 360 Kč (workshop + materiály)