Yin & Jang jóga a TČM (tradiční čínská medicína)

Okruh sleziny, žaludku a element země

Tento úžasný workshop Yin & Jang jóga a TČM jsou dvě hodiny nabité teorií a jógovou praxí, která posílí a podpoří správné fungování příslušného orgánového okruhu a elementu, který mimo jiné ovlivňuje i naši psychiku.

Podzim (září a říjen) patří elementu země a okruhu slezina, žaludek. Je to určitý předěl mezi jarem a létem, kdy nabíráme energii a jsme aktivní a obdobím zimy, kdy se zklidňujeme, děláme tzv. „vnitřní inventuru“ a odpočíváme.

Okruh slezina a žaludek (ale i například slinivka břišní, svaly, slinné žlázy hypotalamus a hypofýza) je z pohledu TČM velmi důležitý, pracuje s naší imunitou, hormonálním a lymfatickým systémem, podílí se na krvetvorbě (likvidace odumřelých krevních buněk), v žaludku se zpracovává potrava. Je zajímavé zamyslet se nad tím, jak zpracováváme to, co k nám přichází („něco mi leží v žaludku“) …

Element země představuje jistotu, ukotvení, stabilitu, obrací naši pozornost k našemu fyzickému tělu (výživa), obrací pozornost k nám samým, učí nás vymezit si svůj vlastní prostor a říkat „NE“ …

V teoretické části workshopu získáte informace o vhodné výživě, dozvíte se, co vše pod jednotlivé okruhy spadá, jak se projevuje oslabení okruhů a čím můžeme jejich fungování posílit.

V praktické části pak uvolníme meridián žaludku a sleziny, v relaxaci a krátké meditaci prozkoumáte váš vnitřní prostor a naladíte se sami na sebe. Energetickým zvukem elementu země je slabika HU.

Ze získaných informací můžete to, co vás osloví přirozeně začlenit do svého života.

Přijďte podpořit a vyladit váš okruh slezina, žaludek a připravit své tělo na podzimní období.

Tímto krásným workshopem vás provede úžasná Pavlína Sokolová, velká milovnice přírody, instruktorka jógy, detoxikační terapeutka a karmická numeroložka. Máte se určitě na co těšit. 

S sebou si vezměte dobrou náladu 😊, blok a tužku. 

„Jsem tady a teď, život mě baví, co dělám, to dělám rád.“

Těší se na Vás

Pavlína

Den a čas workshopu: neděle 24. 9. 2023  17:30 – 19:30 h

Lektor: Pavlína Sokolová

cena: 420 Kč (workshop + tištěné materiály)