Rostislav Václavek

RNDr. Mgr. Václavek Rostislav, dále už jen prostě Rosťa. Zakladatel projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ, holistického přístupu k sobě a certifikovaný lektor Buteyko zdravého dýchání systému.

Vzhledem k tomu, jak neuvěřitelným způsobem ovlivnila práce s Ozdravnými dechovými technikami a chladem můj život v posledním roce mého života, rozhodl jsem se, že by bylo neuvěřitelně sobecké nechat si to pouze pro sebe a nešířit to dál.

Jelikož celý svůj profesní život trávím s lidmi, a to jak ve firemní sféře, kde je provázím ve světě obchodní angličtiny a pomáhám při komunikaci s obchodními partnery či klienty, tak ve veřejné sféře, kde jako učitel pracuju s teenagery, sportovci a snažím se používat své znalosti, dovednosti a vědomosti k tomu, abych mohl zlepšit kvalitu jejich budoucího života a pomohl jim ve všem, čím přispět mohu, rozhodl jsem se, že není možné tuto zásadní změnu a životní přerod, znovuzrození či jak to nazvat si nechat pro sebe. Je krásný pocit vědět, že Vaše činnost může změnit v dobrém a dopomoct k utváření úspěchu, dobra a životní pohody těch druhých, stejně jako zlepšování jejich zdraví, štěstí a vitality.

Otužování, ozdravné dechové techniky a změna životního stylu naprosto změnila celý můj život a udělala z něj čirou krásu, proto jsem se rozhodl sdílet tuto krásnou životní změnu i zde, v Sundaře. Budu šťastný za možnost poradit a pomoct komukoliv, kdo bude mít zájem se touto cestou vydat, stejně jako se nesmírně rád a s velkou úctou a pokorou budu učit od Vás. Jste všichni na mých workshopech srdečně vítáni.

Ozdravné dechové techniky jsou vytvořené fúzováním několika inspirativních dechových směrů, které byly v průběhu historie vytvořeny a utvořeny ku prospěchu lidského zdraví z pohledu mentálního i fyzického. Dýchání je zázrak, unikátní proces, který si už vůbec neuvědomujeme a děláme ho automaticky, bohužel ve spoustě ohledech špatně a kazíme si tak každý další den svého života, kdy se problémy s dýcháním kumulují a roztáčí se spirála navazujících problémů celého těla i duše.

Všichni řeší příjem zvenčí, co mám jíst, co mám pít, co mám brát za prášky, co si mám koupit, aby mi bylo lépe. Nikdo neřeší ale podstatu a to, že vše, co potřebujeme vyřešit, nalezneme v sobě, uvnitř, ve svém dechu, v každé vteřině svého života se můžeme posouvat správným směrem s každým dalším nádechem, a proto bych Vám rád ukázal jak na to.

Jste srdečně vítáni.

Je radost dělat radost.

Více o pěti pilířích zdraví na webu a na facebooku a k systému dýchání Buteyko.

Rozhovor na TV POLAR s hostem RNDr. Mgr. Rostislavem Václavkem

V Sundaře učí:

Jak na svou imunitu – 5 pilířů zdraví

Jak zdravě dýchat podle Buteyka

Ujjaros – rituál dechu a vody

֍